CEO Ripple pociesza Ethereum. Chodzi o działania SEC | Wiadomości | CrypS.

CEO Ripple pociesza Ethereum. Chodzi o działania SEC

Jacek Walewski
Brad Garlinghouse

CEO Ripple Brad Garlinghouse ma dobre wieści dla inwestorów Ethereum. Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie uda się zaklasyfikować etheru jako papieru wartościowego.


  • CEO Ripple jest zdania, że SEC, jeżeli pozwie Fundację Ethereum, przegra tę sprawę w sądzie,
  • Chodzi o próbę uznania ETH za papier wartościowy.

Brad Garlinghouse z Ripple mówi o polityce SEC

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wszedł na temat ostatnich doniesień dot. tego, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) analizuje ponoć to, czy ether to papier wartościowy. Ma to dziś wielkie znaczenie, bowiem rynek czeka na decyzję urzędników dot. potencjalnego powstania ETF-ów śledzących cenę tej kryptowaluty.

Garlinhouse napisał na X:

SEC wdała się w bójki z branżą i przegrywa w sądach. Obecnie walczą z innymi organami regulacyjnymi, takimi jak CFTC [Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi], i pozostają w tyle za swoimi międzynarodowymi odpowiednikami.

Potem dodał:

W którym momencie SEC zorientuje się, że przegra wojnę z ETH, tak jak przegrała z XRP?

https://twitter.com/bgarlinghouse/status/1770958740646502889

I faktycznie, skoro XRP udało się uznać za towar, ether należałoby sklasyfikować tak samo. Tym bardziej, że wspomniana CFTC określiła już tak kryptowalutę w swoich oficjalnych dokumentach.

SEC unika zaś wypowiadania się nt. statusu ETH. Szef Komisji, Gary Gensler, konsekwentnie odmawia odpowiedzi na pytanie, czy ETH jest sklasyfikowany jako papier wartościowy czy towar. Wkrótce będzie musiał jakoś ustosunkować się do tej kwestii. Zbliżają się ostateczne terminy zatwierdzenia lub odrzucenia wniosków o powstanie ETF-ów ETH.

Chodzi tylko o manipulację rynkową?

Oświadczenie dyrektora Ripple było odpowiedzią na post dyrektora prawnego Coinbase (CLO), Paula Grewala, wzywającego inwestorów, aby poczekali na decyzję SEC w sprawie produktów typu spot ETH i ignorowali wszelkie „dezinformacje dotyczące ETH”, jakie pojawiają się w social mediach.

Podkreślmy to bowiem: na razie nikt nie prowadzi oficjalnego śledztwa w sprawie Ethereum. Pogłoska, o której piszą media, może być, no właśnie, tylko plotką lub nadinterpretacją innej procedury. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

SEC nie ma dobrego powodu, aby odrzucać wnioski dot. ETF ETH. Mamy nadzieję, że nie będą próbowali go wymyślić, kwestionując ugruntowany od dawna status regulacyjny ETH, który SEC wielokrotnie popierała. Nie tak działa prawo. A Amerykanie zasługują na więcej

– dodał CLO Coinbase.

Brad Garlinghousereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.