Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.08.2023]

Kursy kryptowaluty 22.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


W jeden kwartał ten adres stał się 3. największym posiadaczem BTC

Pojawienie się na blockchainie nowego kryptowalutowgo adresu, na którym w krótkim czasie zaczęto akumulować ogromnie ilości środków, nie mogło umknąć uwadze obserwatorom tego sektora. Na początku marca tego roku utworzono adres BTC, który w niespełna 3,5 miesiąca zgromadził aktywa o wartości 3 miliardów dolarów. Społeczność kryptowalut spekulowała, do kogo może należeć ten adres i w jakim celu powstał. Niedługo potem zagadka została rozwiązana.

Czytaj więcej: Kim jest tajemniczy wieloryb posiadający BTC o wartości 3 miliardów dolarów?

Fed specjalnie blokuje wzrost kursu bitcoina?

Bardzo ceniony analityk Bloomberga – Mike McGlone – podzielił się ze swoimi obserwatorami bardzo interesującą teorią. Jego zdaniem amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) jest świadoma, że w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że inwestorzy w wyniku spadku wartości pieniądza fiducjarnego zwrócili się w stronę pierwszej kryptowaluty. Teraz bank centralny Stanów Zjednoczonych prowadzi działania, które mogą odwrócić ten trend i zablokować rozpoczęcie kolejnego rajdu cenowego bitcoina.

Czytaj więcej: Mike McGlone wskazuje dużą przeszkodę dla bitcoina ze strony Fed-u

Inwestorzy bitcoina znów zachowują jak w czasie wybuchu Covid-19

Na rynku pierwszej kryptowaluty znów zapanował strach i niepewność. Kluczowy wskaźnik służący inwestorom kryptowalut wskazuje na to, że ci działają pod wpływem skrajnych emocji i znów przybierają analogiczne postawy, jakie mogliśmy obserwować 3 lata temu, gdy wybuchła pandemia koronawirusa.

Czytaj więcej: Sytuacja bitcoina wygląda tak, jak podczas wybuchu pandemii Covid-19

Binance gubi się w kwestii wypłat w euro

Kłopotów największej na świecie giełdy kryptowalut ciąg dalszy. Binance traci w ostatnich miesiącach coraz to więcej partnerów, a co gorsza, mowa tutaj o podmiotach z sektora bankowości i przetwarzania płatności. Ostatnio poinformowano, że giełda zawiesza wypłaty w euro dla klientów z Unii Europejskiej, a następnie po kilku dnia jednak zdementowano te ogłoszenie powołując się na błąd jednego z pracowników. Społeczność kryptowalut jest jednak nieco zdezorientowana.

Czytaj więcej: Binance wstrzymuje wypłaty w euro? Giełda gubi się w komunikatach

Facebook może zostać zabroniony w Tajlandii przez kryptowaluty

Historia relacji cyfrowych aktywów i topowej platformy social media jest dosyć skomplikowana. Przed długi czas na Facebooku zabronione były wszystkie reklamy dotyczące rynku kryptowalut, a i za strony o tej tematyce zdarzało się niektórym otrzymać bana. Oczywiście serwis nie jest pozbawiony SCAMów i nadal za jego pośrednictwem działa sporo oszustów, którzy próbują okraść niedoświadczonych inwestorów. Ten problem jest mocno dostrzegalny przez organy nadzorcze w Tajlandii, które postawiły firmie Meta pewne ultimatum.

Czytaj więcej: Facebook może mieć kłopoty przez kryptowaluty

Coinbase kupuje udziały w Circle. USDC wchodzi na kolejne blockchainy

Emitent drugiego największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej oraz amerykańska giełda kryptowalut poinformowały o kluczowych zmianach dotyczących USDC. Od teraz Coinbase posiada oficjalnie udziały w Circle, a to drugie przedsiębiorstwo przejmuje pełne dowodzenie nad kwestiami dotyczącymi ich cyfrowej waluty po tym, jak zrezygnowano z usług zewnętrznego podmiotu. Postępujące regulacje wobec tej klasy aktywów zmotywowały oba przedsiębiorstwa stojące za powstaniem USDC do tego, by dokonać zmian w strukturach zarządzania stablecoinem. Co więcej, ogłoszono plany rozszerzenia jego ekspansji na kolejne łańcuchy.

Czytaj więcej: Gigant rynku przejmuje udziały w Circle. Zmiany w strukturach zarządzania USDC

Współzałożyciel Blockchain Capital okradziony na 6,3 mln dolarów

Bart Stephens, współtwórca Blockchain Capital, czyli lidera sektora venture capital na rynku kryptowalut, stał się kolejną ofiarą ataku typu SIM Swap. Polega on na zdublowanie naszej telefonicznej karty SIM, co daje cyberprzestępcom wiele możliwości, by okraść nas z posiadanych środków. Jak przekazano, przedsiębiorca został pozbawiony swoich kryptowalut o wartości 6,3 milionów dolarów.

Źródło: Bitcoinist

Friend.tech zaprzecza wyciekowi danych swoich użytkowników

Nowy zdecentralizowany serwis społecznościowy, wokół którego ostatnio jest dosyć głośno w środowisku cyfrowych aktywów, zdementował pogłoski, jakoby miało dojść do naruszenia jego środków bezpieczeństwa i wykradzenia adresów API użytkowników. Ponoć z platformy wyciekło nawet i 100 tys. adresów. Tłumaczenie serwisu jest jednak dosyć niepoważne, bowiem twierdzi on, że doszło do wypłynięcia jedynie ”publicznych adresów API”, do których ponoć wszyscy mają przecież dostęp. Społeczność kryptowalut zaczęła drwić z ich oświadczenia.

Bankman-Fried dalej twierdzi, że jest niewinny

Dziś odbyło się kolejne przesłuchanie byłego dyrektora generalnego upadłej giełdy kryptowalut FTX. Sam Bankman-Fried, na którym ciąży aż 7 poważnych zarzutów dot. defraudacji środków klientów platformy i finansowania z nich kampanii politycznych do własnych celów, dalej utrzymuje, że jest niewinny. Co więcej, przedsiębiorca skarży się na brak dostępu do diety wegańskiej w więzieniu oraz domaga się większej ilości dni, które mógłby spędzać poza murami aresztu w oczekiwaniu na swój proces.

Źródło: Reuters

Kursy kryptowaluty 22.08.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.