Gigant rynku przejmuje udziały w Circle. Zmiany w strukturach zarządzania USDC | Wiadomości | CrypS.

Gigant rynku przejmuje udziały w Circle. Zmiany w strukturach zarządzania USDC

stablecoin USDC ma pełne pokrycie w gotówce i obligacjach skarbowych usa

Coinbase i Circle, to dwie firmy, które są odpowiedzialne za stablecoina USDC. 


W ostatnim czasie spółki postanowiły zmienić swoje relacje. W wyniku nowego porozumienia, Coinbase nabywa udziały w Circle, a konsorcjum Centre, które dotychczas zarządzało USDC – zostanie zamknięte. Jaki ma to wpływ na sektor kryptowalut?

Nowa era dla USDC

Do tej pory USDC był zarządzany przez Centre Konsorcjum. Jednak obie firmy doszły do wniosku, że w obliczu rosnącej jasności regulacyjnej dla stablecoinów, zarówno w USA, jak i na świecie, osobny podmiot zarządzający, jakim jest Centre, nie jest już potrzebny. W związku z tym, zarządzanie i operacje będą prowadzone wewnętrznie. Circle będzie miało w tym wypadku więcej obowiązków np. zacznie odpowiadać za przechowywanie kluczy kontraktowych, czy za zapewnienie działalności firmy w zgodności z przepisami. 

Zacieśnienie współpracy

Współzałożyciel i dyrektor generalny Circle – Jeremy Allaire – podkreślił, że obie firmy ”rozszerzają i pogłębiają ich relacje handlowe”.

Warto w tym miejscu podkreślić, że dokładna wartość udziałów Coinbase w Circle nie została ujawniona, jednak w kuluarach mówi się, że w grę wchodzi dosyć mała ilość akcji. 

USDC jest obecnie drugim co do wielkości stablecoinem na świecie z kapitalizacją rynkową wynoszącą 26 miliardów dolarów. Tymczasem Tether (USDT) prowadzi z kapitalizacją rynkową wynoszącą 83 miliardy dolarów. Zawiązanie współpracy ma pomóc w wyprzedzeniu głównego konkurenta.

Rozszerzenie Działalności

Według krążących informacji USDC zostanie uruchomiony na sześciu nowych blockchainach we wrześniu i październiku. Chociaż nie określono, które to będą łańcuchy, to wcześniej  ujawniono ekspansję USDC na Polkadot, Optimism, Near, Arbitrum i Cosmos.

Bez wątpienia nowa struktura zarządzania i finansowania USDC ma na celu wzmocnienie jego pozycji na rynku stablecoinów. W obliczu rosnących wyzwań regulacyjnych i konkurencji, Coinbase i Circle dążą do zwiększenia adopcji USDC i utrzymania jego pozycji jako jednej z czołowych opcji stablecoinów na rynku.

stablecoin USDC ma pełne pokrycie w gotówce i obligacjach skarbowych usareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.