Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.02.2023]

kurs kryptowalut 21.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 lutego 2023 roku


Spis treści:


Liczba wielorybów BTC spadła do poziomu z 2019 roku

19 lutego na rynku bitcoina było obecnych 2027 wielorybów (adresy przechowujące więcej niż 1000 BTC). To najgorszy wynik od sierpnia 2019 roku. Jednocześnie spadła też liczba krewetek, czyli adresów z saldem poniżej 1 BTC, co można wytłumaczyć realizacją zysków podczas ostatnich wzrostów na rynku.0

Czytaj więcej: Liczba wielorybów BTC spadła do poziomu z 2019 roku


Kryptowalutowe ambicje Hongkongu z akceptacją Pekinu

Według Bloomberga otwarcie Hongkongu na rynek kryptowalut spotkało się z przyzwoleniem ze strony chińskich władz. To ciekawy kontrast do restrykcyjnego podejścia do tego rynku, który panuje w kontynentalnych Chinach.

Czytaj więcej: Kryptowalutowe ambicje Hongkongu z akceptacją Pekinu


Nowy CEO YouTube’a jest zwolennikiem Web3 i metaverse

Neil Mohan – nowy dyrektor generalny YouTube’a – w przeszłości wypowiadał się na takie tematy jak Web3, niewymienne tokeny (NFT) i metaverse. Pełniąc funkcję szefa ds. technologii platformy, pisał na swoim blogu, że firma bada te obszary oraz że mogą one przynieść wiele korzyści dla twórców.

Czytaj więcej: Nowy CEO YouTube’a jest zwolennikiem Web3 i metaverse


Założyciel giełdy Kraken zabiera głos po ugodzie SEC

Jesse Powell, były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken twierdzi, że amerykańscy regulatorzy świadomie pozwolili niektórym podmiotom z branży krypto na działanie wbrew ustalonym przepisom i mieli w tym swój cel.

Czytaj więcej: Były CEO Kraken wypowiada się po ugodzie SEC


Pierwsze NFT wybite w sieci Litecoin dzięki forkowi Ordinals

Projekt Ordinals został przeszczepiony z bockchaina bitcoina do konkurencyjnej sieci proof-of-work – Litecoin. Dzięki temu można tworzyć w niej tokeny NFT.

Czytaj więcej: Pierwsze NFT wybite w sieci Litecoin dzięki forkowi Ordinals


BaFin: kryptowaluty zagrożeniem dla stabilności finansowej

Z niedawno opublikowanego raportu wynika, że niemiecki organ nadzoru finansowego BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) obawia się kryptowalut. Domaga się globalnych i jednolitych regulacji.

Czytaj więcej: BaFin: kryptowaluty zagrożą stabilności finansowej


Robert Kiyosaki znowu wychwala bitcoina, złoto i srebro

Autor książki „Rich Dad, Poor Dad” po raz kolejny zachęcił do inwestowania w bitcoiny, złoto i srebro twierdząc, że są to najlepsze aktywa na niespokojne czasy. Kiyosaki zaznaczył jednocześnie, że jest to ryzykowna porada.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki znowu wychwala bitcoina, złoto i srebro


FTX Japan zwraca środki klientom

FTX Japan przywróciło dziś wypłatę środków za pośrednictwem kont na giełdzie Liquid. Osoby, które nie mają konta na Liquidzie muszą zarejestrować się na platformie i potwierdzić swój stan salda. Wszyscy klienci uprawnieni do odbioru środków otrzymali w tej sprawie maile. Japońska część imperium Sama Bankmana-Frieda podlegała pod regulacje, które chroniły użytkowników. –> źródło: The Block


BIS: jeśli kupiłeś BTC po 2015 r. prawdopodobnie na tym straciłeś

Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) wydał raport zatytułowany “Crypto shocks and retail losses”, w którym opisuje, że większość inwestorów detalicznych straciła na kupnie kryptowalut. Instytucja przyznała, że bardziej „zaawansowani inwestorzy” radzili sobie dobrze, lecz tzw. ulica kupowała najczęściej blisko szczytów i sprzedawała aktywa podczas spadków. Zgodnie z badaniem obejmującym dane z giełd pomiędzy 2015 a 2022 rokiem, większość bitcoinów miała zostać kupiona, gdy pierwsza kryptowaluta kosztowała powyżej 30 000 USD. W podsumowaniu BIS podkreślił znaczenie regulacji i ochrony inwestorów.


Hakerzy podszywali się pod konferencję Ethereum i ukradli 300 000 $

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z Lockfence odkryli phishingową stronę internetową, podszywającą się pod witrynę konferencji ETHDenver. Domena “Go-ETHDenver” pozwoliła hakerom uzyskać dostęp do ponad 2800 portfeli kryptowalut w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Suma strat wyniosła 177 ETH (ok. 300 000 dolarów).

kurs kryptowalut 21.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.