Kryptowalutowe ambicje Hongkongu z akceptacją Pekinu | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowe ambicje Hongkongu z akceptacją Pekinu

Redaktor: Michał Misiura
Chinskie banki przyjazne firmom krypto w Hongkongu

Ambicje Hongkongu, aby stać się kryptowalutowym centrum, spotykają się z cichym wsparciem chińskiego rządu, co może być postrzegane jako nietypowy kontrast w porównaniu z twardym stanowiskiem przeciwnym kryptowalutom w kontynentalnej części Chin.


W październiku ubiegłego roku rząd Hongkongu przedstawił pomysł wprowadzenia własnej ustawy w celu uregulowania kryptowalut i umożliwienia inwestorom detalicznym „bezpośredniego inwestowania w aktywa wirtualne”. Według doniesień serwisu Bloomberg urzędnicy Pekinu nie sprzeciwiali się temu pomysłowi, a przedstawiciele władz udali się do Hongkongu, aby dokładnie zrozumieć, co się za tym kryje.

Jak dotąd ich spotkania z pekińskimi urzędnikami w tej sprawie przebiegały w przyjaznej atmosferze, co według lokalnych ekspertów branży kryptowalutowej może wskazywać, że Pekin jest otwarty na wykorzystanie Hongkongu jako pola testowego dla kryptowalut.

Hongkong jest Specjalnym Regionem Administracyjnym Chin, co pozwala mu na posiadanie własnych praw. Była kolonia brytyjska wróciła do Chin w 1997 roku po gwarancji Pekinu, że nie dojdzie do ingerencji w systemy gospodarcze i polityczne regionu przez 50 lat. Chiny złamały jednak swoje obietnice, a mieszkańcy miasta wystąpili przeciwko tłumieniu ich swobód. Kryptowaluty i blockchain stały się wówczas częścią ich oporu. Protesty obywateli Hongkongu zostały zapisane w formie NFT, żeby dać odpór chińskiej cenzurze. Główna opozycyjna gazeta użyła bitcoina, jako symbol sprzeciwu.

Hongkong ureguluje rynek krypto

Nick Chan, członek Narodowego Kongresu Ludowego i prawnik zajmujący się aktywami cyfrowymi powiedział, że dopóki przepisy nie będą naruszać granicy wyznaczonej w obawie o stabilność finansową Chin, Hongkong ma pełną swobodę podejmowania własnych działań.

20 lutego Securities and Futures Commission regulująca rynek finansowy Hongkongu nakreśliła nowy system licencji dla podmiotów branży kryptowalutowej, zgodnie z którym wszystkie scentralizowane giełdy, które działają w regionie, muszą uzyskać licencję regulatora.

Zaproponowała również umożliwienie inwestorom detalicznym dostępu do licencjonowanych platform handlu kryptowalutami, wskazując, że zakaz może zmusić mieszkańców Hongkongu do handlu na nieuregulowanych platformach zagranicznych. Pomysł SFC już skłonił niektóre giełdy, w tym Huobi, do ubiegania się o lokalną licencję i nakreślenie planów otwarcia nowej platformy w Hongkongu.

Chinskie banki przyjazne firmom krypto w Hongkongureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.