Powell: SEC ignorował ostrzeżenia, by dostać pretekst do ataku na branżę krypto

Powell: SEC ignorował ostrzeżenia, by dostać pretekst do ataku na branżę krypto

Anna Sutowicz
Jesse Powell ustępuje ze stanowiska CEO giełdy kraken

Jesse Powell, były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken twierdzi, że amerykańscy regulatorzy świadomie pozwolili niektórym podmiotom z branży krypto na działanie wbrew ustalonym przepisom.


Założyciel i były prezes giełdy Kraken, Jesse Powell w swoim tweecie z 19 lutego oskarżył organy nadzorcze USA, w tym Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o spisek przeciwko branży krypto. Twierdzi, że takie instytucje, świadomie pozwoliły oszustom z branży aktywów cyfrowych na dokonywanie różnych przestępstw i miały w tym swój cel.

Zdaniem Powella, organy nadzorcze zamierzały w ten sposób udowodnić opinii publicznej i rządowi, że rynek kryptowalut jest niebezpieczny i niewiarygodny. Instytucje (w tym SEC) wykorzystały sytuacje takie jak upadek giełdy FTX jako pretekst do zaostrzenia regulacji tego sektora.

Porozumienie Kraken v. SEC

Oświadczenie Powella miało miejsce po tym, jak Kraken osiągnął porozumienie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, w którym firma kryptowalutowa zgodziła się zaprzestać oferowania usług stakingu klientom ze Stanów Zjednoczonych i zapłacić 30 mln USD. Wiele osób w przestrzeni kryptowalutowej skrytykowało działania komisji jako kolejny przykład tzw. “regulacji przez egzekwowanie”.

We wrześniu 2022 roku Jesse Powell ogłosił, że zostanie zastąpiony na stanowisku dyrektora generalnego przez dyrektora operacyjnego Krakena, Dave’a Ripleya, po czym pozostanie w firmie jako przewodniczący zarządu.

Jesse Powell ustępuje ze stanowiska CEO giełdy krakenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.