Nowy CEO YouTube'a jest zwolennikiem Web3 i metaverse | Wiadomości | CrypS.

Nowy CEO YouTube’a jest zwolennikiem Web3 i metaverse

Redakcja
youtube web3 nft

Neil Mohan, szef ds. produktu YouTube, zastąpił Susan Wojcicki jako nowy dyrektor generalny platformy. 


W lutym 2022 roku nowy CEO napisał na swoim blogu, że firma bada sposoby integracji Web3, niewymiennych tokenów (NFT) i metaverse.

“Wierzymy, że nowe technologie, takie jak blockchain i NFT, mogą umożliwić twórcom treści budowanie głębszych relacji z fanami” – pisał Neil Mohan.

Jako przykład wykorzystania NFT podał możliwość dostarczania subskrybentom unikalnych zdjęć, filmów i publikacji. Mohan nazwał to “atrakcyjną perspektywą dla twórców treści i ich odbiorców”.

Nowy dyrektor YouTube wspomniał także o rozwiązaniach metaverse, które w jego opinii mogą pomóc w uczynieniu oglądania filmów “bardziej immersyjnym”. Według niego technologia jest na wczesnym etapie rozwoju, ale platforma już pracuje nad tym, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników

YouTube i Google w świecie krypto

W październiku 2022 roku właściciel YouTube, spółka Google, zaprezentował opartą na chmurze usługę Blockchain Node Engine skierowaną do deweloperów Web3. Ma ona na celu uproszczenie wdrażania węzłów. W listopadzie Google Cloud ogłosił dodanie obsługi blockchaina Solana do Blockchain Node Engine. W ramach usługi wdrożono również węzeł w sieci projektu.

We wrześniu zeszłego roku Google uruchomiło odliczanie do aktywacji aktualizacji The Merge w sieci Ethereum. Później wyszukiwarka zaczęła wyświetlać salda portfeli drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

youtube web3 nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.