Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.11.2023]

Kursy kryptowalut 20.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Tether wspiera walkę z handlem ludźmi

Tether połączył siły z topową giełdą kryptowalut oraz amerykańskimi organami ścigania, czego efektem było dokonanie największego zamrożenia cyfrowych aktywów w historii firmy. Jest to już kolejna tego typu interwencja ze strony emitenta USDT w ostatnim czasie. Firma na pewno zbiera punkty w oczach organów nadzorczych, które jak wiadomo, nie zawsze patrzą przychylnie na branż kryptowalut.

Czytaj więcej: Tether zamraża rekordową sumę środków. Ich właściciele handlowali ludźmi

Niespodziewany zwrot akcji odnośnie Sama Altmana

Sam Altman długo nie musiał szukać sobie nowego zajęcia po odejściu z OpenAI. Pod swoje skrzydła wziął go jeden z liderów branży technologicznej, by wspólnie rozwijać segment sztucznej inteligencji. Ciekawe swoją drogą, jak dalej potoczy się sytuacja z kursem Worldcoina.

Czytaj więcej: Sam Altman dołącza do giganta technologicznego! Kurs Worldcoin rośnie

SBF ma szansę uniknąć długiej odsiadki?

Jak powszechnie wiadomo, Sam Bankman-Fried mimo uznania za winnego wobec stawianych mu zarzutów, do żadnego z nich się nie przyznał. Były CEO FTX robi co może, byleby nie spędzić reszty życia za kratkami. Teraz będzie miał prawdopodobnie ostatnią szansę, by ponownie spróbować swoich sił w sądzie w temacie procesu, który kilka tygodni temu przegrał.

Czytaj więcej: Proces sądowy SBFa do powtórzenia? Ostatnia możliwa deska ratunku

Kolejny memecoin zalicza silne wybicie

Pies to ponoć najlepszy przyjaciel człowieka, tak więc kryptowaluty z motywem tych czworonogów łatwo zdobywają swoich zwolenników i popularność na rynku cyfrowych aktywów. Teraz kolejny tego typu memecoin notuje ładny rajd cenowy, a członkowie tej społeczności dyskutują, czy ta klasa tokenów mogłaby się jeszcze bardziej przysłużyć temu ekosystemowi.

Czytaj więcej: Pierwszy psi memecoin na Solanie skacze o 2000% w miesiąc, a zaraz pojawi się na topowej giełdzie

Chcesz pracować w branży AI? Takie są wymagania na topowe stanowiska

O sztucznej inteligencji znów ostatnio jest nieco głośniej w związku z odejściem Sama Altmana z firmy OpenAI. Swoją drogą, zastanawialiście się, jakie osoby na stanowiska oraz umiejętności dot. AI są wyszukiwane przez headhunterów do takich firm, jak właśnie ta stojąca za ChatGPT? W poniższym artykule przedstawiamy opis najpopularniejszych stanowisk – ile można zarobić na każdym z nich w Polsce i za granicą, jakie musimy mieć kwalifikacje oraz do jakich globalnych firm możemy spróbować się zaciągnąć.

Czytaj więcej: Praca w branży AI. Jakie trzeba mieć kwalifikacje? 5 najpopularniejszych stanowisk

Bitcoin nie spadnie już bardziej niż o 5 000 USD  – twierdzi PlanB

Jeden z najbardziej popularnych analityków na rynku bitcoina podzielił się swoją prognozą dotyczącą kursu tego aktywa przed nadchodzącym Halvingiem. Jego zdaniem cena króla kryptowalut nie powinna spaść już bardziej niż o 5 tys. USD licząc od obecnych poziomów.


Newsy z weekendu


Zwolnienie Altmana wybiło kurs projektu stojącego w kontrze do OpenAI

Wokół firmy OpenAI zapanował pewien chaos w związku z pozbyciem się jej ówczesnego dyrektora generalnego, za którym wstawiło się wiele osób z całego świata. Niepewność odnośnie tego, co będzie dalej z przedsiębiorstwem stojącym za ChatGPT, odbija się korzystnie na projekcie, którego misja stanowi pewną opozycję do działań tego pierwszego.

Czytaj więcej: Kurs kryptowaluty powiązanej z AI skacze o 430% w miesiąc. Czy zwolnienie Sama Altmana miało na to wpływ?

SEC zaczyna w końcu jakby normalnie rozmawiać o ETF-ach na kryptowaluty?

”Coś się zmieniło w podejściu SEC”, mówi CEO Ark Invest w kwestii zatwierdzenia wniosków o ETF na cenę spot bitcoina przez amerykańskiego regulatora. Cathie Wood przedstawiła niedawno swoje prognozy, do jakiego poziomu może wybić kurs BTC po wprowadzeniu w życie tych instrumentów finansowych. Podzieliła się także ciekawą informacją z przeszłości odnośnie tej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Cathie Wood powiedziała, ile bitcoin będzie kosztował w tym cyklu. Kwota powala!

Rafał Zaorski zbiera środki na rozwój nowego biznesu

Rafał Zaorski, słynny polski inwestor (o, przepraszamy: spekulant), postanowił sprzedać swój warszawski apartament. Cena? 50 mln zł. Suma ta zostanie przekazana na inwestycję w… coś zaskakującego.

Czytaj więcej: Rafał Zaorski sprzedaje apartament za 50 mln PLN. Zainwestuje w coś, co zrobi z niego miliardera lub… bankruta

W OpenAI od lat trwa konflikt dot. kwestii etyki i bezpieczeństwa AI

Sam Altman nie jest już dyrektorem generalnym OpenAI. 38-letni biznesmen ponoć nawywijał i nie do końca był fair wobec swoich współpracowników z zarządu, tak więc został z niego usunięty. Wraz z nim swoje odejście ogłosił inny współzałożyciel tej firmy. Okazuje się jednak, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Polityka działania firmy stojącej za ChatGPT wywołuje wiele dyskursów i wygląda na to, że jej zespół jest podzielony na dwa obozy.

Czytaj więcej: CEO OpenAI zwolniony! Firma od ChatGPT doświadcza wewnętrznego kryzysu

Wyścig o spotowy ETF na ether rozpoczęty

To było do przewidzenia. Tak jak w przypadku wniosku dot. ETF-a BTC, Black Rock zapewne rozpoczął lawinę. 17 listopada do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) skierowano wniosek o stworzenie ETF-a etheru. Nadawcą jest Fidelity Investments.

Czytaj więcej: Kolejna firma stara się o ETF etheru. To zawodnik wagi ciężkiej

Nowy problem dot. AI, który może się źle odbić na planecie

Okazuje się, że kwestia tego, czy sztuczna inteligencja wyprze z rynku pewne zawody i specjalizujące się w nich osoby, to mały problem przy tym, jaki ta technologia może mieć wpływ na świat. Najnowsze badania wskazują bowiem na problem dot. tego, że AI… za dużo pije. Poważnie, narzędzia zasilane przez AI pochłaniają ogromne ilości wody, a jak wiadomo, tej zaczyna w wielu miejscach na Ziemi brakować.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja za dużo… „pije”. Jakie niesie to za sobą zagrożenia?

Kursy kryptowalut 20.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.