Cathie Wood powiedziała, ile bitcoin będzie kosztował w tym cyklu. Kwota powala! | Wiadomości | CrypS.

Cathie Wood powiedziała, ile bitcoin będzie kosztował w tym cyklu. Kwota powala!

Jacek Walewski
Ark Invest Bitcoin [BTC]

Cathie Wood twierdzi, że „coś się zmieniło” w SEC. Wszystko oczywiście w kontekście podejścia do bitcoina i ETF-a rynku spot dla tej kryptowaluty. Przez to cena BTC ma wzrosnąć do 600 000–650 000 USD.


Cathie Wood: bitcoin za 600 000 USD

Cathie Wood i dowodzona przez nią firma – Ark Invest – oczekują na zatwierdzenie przez SEC ETF-a rynku spot bitcoina. Inwestorka w niedawno udzielonym wywiadzie powiedziała, że „coś się zmieniło” w kwestii podejścia komisarzy SEC. Twierdzi, że regulator zaczął zadawać jej oraz jej współpracownikom pytania dotyczące bitcoinowego ETF-a. Do niedawna urzędnicy po prostu odrzucali wnioski i nie pytali o nic.

Wood jest również optymistką, jeśli chodzi o bitcoina. Wskazuje nie tylko na ETF, ale też na halving, jaki ma zajść w sieci tego aktywa w kwietniu. W środę w wywiadzie dla Yahoo Finance weszła na temat jego kursu.

Jeśli spojrzymy na powody, dla których bitcoin będzie drożał, to nasz scenariusz bazowy [dot. nowego ATH] wynosi obecnie 600–650– 650 000 USD

– wskazała.

Zdradziła też trochę biznesowej kuchni.

Wiemy, że wiele instytucji od jakiegoś czasu analizuje aktywa kryptowalutowe i zgadza się, że jest to nowa klasa aktywów

– dodała.

Kup coś za 250 USD, by sprzedać za 600 000 USD

Wood i Ark inwestują na rynku BTC od dawna. Pod koniec 2022 r. kobieta przyznała w wywiadzie dla podcastu Petera McCormacka „What Bitcoin Did”, że firma parę lat wcześniej nabyła bitcoiny za 100 000 USD. Cena kryptowaluty wynosiła wtedy tylko… 250 USD. Przyznała wtedy, że od tamtej pory nie sprzedano tych coinów.

Wnioskując po cenie – 250 USD za 1 BTC – zakupu najprawdopodobniej dokonano w 2015 roku. Biorąc pod uwagę dzisiejszą średnią cenę bitcoina na giełdach kryptowalut, oznacza to, że Ark Invest ma ponad 14 milionów USD niezrealizowanych zysków z tej transakcji.

Wood przyznała też, co skłoniło ją do zakupu. Stało się to po przeczytaniu Białej Księgi Bitcoina autorstwa Satoshiego Nakamoto na temat elektronicznych systemów gotówkowych typu peer-to-peer. To podstawowy dokument, z którym powinien zapoznać się każdy inwestor kryptowalut. Zawiera szczegółowy opis tego, jak działa bitcoin.

Ark Investreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.