Rafał Zaorski sprzedaje apartament za 50 mln PLN. Zainwestuje w coś, co zrobi z niego miliardera lub... bankruta | Wiadomości | CrypS.

Rafał Zaorski sprzedaje apartament za 50 mln PLN. Zainwestuje w coś, co zrobi z niego miliardera lub… bankruta

Rafał Zaorski Polska

Rafał Zaorski, słynny polski inwestor (o, przepraszamy: spekulant), postanowił sprzedać swój warszawski apartament. Cena? 50 mln zł. Potem planuje inwestycje w akcje firm związanych z AI. Skończy albo jako miliarder albo… bankrut.


Rafał Zaorski ma plan

Rafał Zaorski lubi, gdy jest o nim głośno. Często też, co bardzo się ceni, mówi wprost, w co inwestuje, a nawet pokazuje swój traderski monitor z ruchami, jakie wykonuje. Teraz zapowiedział swój kolejny, wielki ruch. Chce sprzedać swój słynny apartament za 50 mln zł zł i zainwestować w akcje spółek z rynku AI. Jego zdaniem czeka nas powtórka z końca lat 90. Wtedy mieliśmy bańkę internetową. Teraz może czekać nas hossa na sztucznej inteligencji.

Obecnie Zaorski jest na etapie rozmów ze potencjalnymi nabywcami:

Przeglądam kolejkę chętnych, bo ostatnio modne są castingi w nieruchach.

Potem, gdy będzie już miał pieniądze na koncie, “środki pakuję all In w AI pod powtórkę hossy i bessy internetowej z 99/00. BigShortBets zostanie wehikułem inwestycyjnym”.

Miliarder albo bankrut

Jeżeli jego plan się powiedzie, może nawet zostanie miliarderem (zakładając oczywiście w tym momencie skrajnie optymistyczny scenariusz). Pytanie, czy wszystko nie jest zbyt ryzykowne, a wręcz szalone. Oczywiście historia lubi się powtarzać, ale często w sposób ironiczny. Pod koniec lat 90. gospodarka USA była w dobrym stanie, a bańka internetowa była ukoronowaniem faktycznie rosnącej adopcji Internetu. Ameryka nie miała też rywali geopolitycznych.

Teraz dane makroekonomiczne USA nie są tak pozytywne. Adopcja AI postępuje, to fakt. Tyle że w tle czają się różne zagrożenia dla mocarstwa. Chiny od dekady są potęgą, która rzuciła wyzwanie Waszyngtonowi. Wybuch wojny pomiędzy dwoma gigantami (pokój tak naprawdę wisi na włosku) doprowadzi na giełdzie do trzęsienia ziemi. Przykładem może być to, co działo się po ataku III Rzeszy na państwa Zachodu. Amerykański parkiet nie zazielenił się przez kolejne parę lat.

Zaorski więc wiele ryzykuje. Jak się to dla niego skończy? Przekonamy się zapewne za kilka miesięcy.

Rafał Zaorskireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.