Pierwszy psi memecoin na Solanie skacze o 2000% w miesiąc, a zaraz pojawi się na topowej giełdzie | Wiadomości | CrypS.

Pierwszy psi memecoin na Solanie skacze o 2000% w miesiąc, a zaraz pojawi się na topowej giełdzie

Memecoin Solana Meme coin

BONK, psi memecoin na blockchainie Solany, zdrożał o 40% w ciągu ostatniej doby. Jaki jest tego powód?


BONK drożeje, ale pytanie brzmi: dlaczego?

BONK, pierwszy memecoin z motywem psa stworzony na bazie blockchaina Solana, zdrożał w ciągu ostatnich 24 godzin o 40%. Powód? Zapewne wprowadzenie przez twórców BONK opcji jednostronnego stake’owania (single-sided staking). Do tego sam projekt BONK wywołał ożywioną dyskusję wśród entuzjastów kryptowalut i wybitnych postaci w branży.

Kurs BONK w skali miesiąca. Źródło: TradingView

Anatolij Jakowenko, współzałożyciel Solany, oraz Chris Burniske, znany inwestor kryptowalutowy, wdali się w dyskusję na temat potencjału memecoinów. Ten pierwszy zastanawiał się, czy takie projekty mogłyby zmienić swój wizerunek i wyjść poza pewien schemat zabawnych tokenów powiązanych z psami i memami.

W swojej odpowiedzi Burniske podkreślił, że jest to możliwe, ale pod pewnymi względami. Wskazał na potrzebę, aby memecoiny niosły za sobą jakieś korzyści wszystkim użytkownikom Web3, a nie tylko osobom wtajemniczonym.

 

Wejście na giełdę BitMEX

Poza zainteresowaniem społeczności, BONG zyskuje na wartości przez to, że będzie notowany na giełdzie BitMEX. Da to inwestorom możliwość realizacji transakcji perpetual swap z dźwignią do 10x.

Czy warto inwestować w memecoiny?

Memecoiny to dziś nieodłączna część rynku kryptowalut. Pytanie, tylko czy więcej szkodzą, czy pomagają w adopcji. Przykładowo, dogecoin stał się klasycznym memecoinem, który swoją popularność zawdzięcza dwóm rzeczom: powiązaniu go z popularnym memem – piesełem – i dziwnej mięcie, jaką czuje do niego Elon Musk.

Podobny los spotkał shiba inu, też powiązany z memem o psie i także mający swoje miejsce w sercu twórcy Tesli (może gość po prostu lubi psy?).

Warto jednak zauważyć, że i dogecoin, jak i shiba inu zaczęły się potem rozwijać. Okazało się, że DOGE może służyć do realizacji mikrotransakcji (trochę w myśl prawa, że gorszy pieniądz wypiera z rynku lepszy), zaś SHIB został obudowany własnym ekosystemem i jest prężnie rozwijany.

Memecoiny mogą więc wyjść poza swoją bańkę i stać się ciekawymi projektami. Czy z BONK będzie tak samo? Przekonamy się zapewne za jakiś czas.

Memecoin Solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.