Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 20.04.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


MiCA przegłosowana. Unia Europejska uregulowała kryptowaluty

Parlament Europejski przyjął dziś rozporządzenie MiCA, które ustanawia kompleksowe ramy regulacyjne dla branży kryptowalut. Nowe prawo będzie wdrażane stopniowo. Najwcześniej wejdą w życie zasady dotyczące stablecoinów. Większa część rozporządzenia zacznie obowiązywać prawdopodobnie wraz z początkiem 2025 roku.

Czytaj więcej: MiCA przegłosowana. Unia Europejska uregulowała kryptowaluty


Zapiszcie te daty. W tych dniach USA mogą sprzedać tysiące BTC

Amerykańskie władze mają sprzedać w tym roku ponad 41 000 skonfiskowanych bitcoinów. CryptoQuant przedstawił możliwe daty, kiedy mogą one trafić na rynek. Wskazane daty to 26 maja, 7 sierpnia, 19 października i 30 grudnia 2023.

Czytaj więcej: Zapiszcie te daty. W tych dniach USA mogą sprzedać tysiące BTC


Taylor Swift nie chciała dostać od FTX 100 mln USD

Taylor Swift odrzuciła propozycję umowy sponsorskiej z giełdą FTX, która oferowała jej 100 mln dolarów – ujawnił prawnik stojący za pozwem zbiorowym przeciwko celebrytom, którzy promowali niesławną platformę. Piosenkarka miała mieć wątpliwości co do statusu prawnego kryptowalut oferowanych przez FTX.

Czytaj więcej: Taylor Swift nie chciała dostać od FTX 100 mln USD


Elon Musk buduje własny ChatGPT

Elon Musk w rozmowie z Fox News zapowiedział, że zamierza opracować własnego chatbota AI o nazwie TruthGPT. Byłaby to polityczna odpowiedź na ostatnio niezwykle popularny ChatGPT. Dlaczego? Według miliardera, ChatGPT  został bowiem “zaprogramowany przez lewicowców, którzy trenują chatboty do kłamania”.

Jak twierdzi CEO Tesli, TruthGPT zostanie wyszkolony do badania tajemnic wszechświata. Ma to być system AI, który identyfikuje “prawdy” – tak zwana “truth-seeking AI”.

Czytaj więcej: Elon Musk buduje własny ChatGPT


Deweloper Bitcoina odchodzi z projektu i broni BIP 324

Deweloper Bitcoin Core – Dhruvkaran Mehta, ogłosił, że odchodzi z projektu. Chce się teraz bowiem skupić na nowym startupie – również powiązanym z Bitcoinem. W swoim oświadczeniu dokonał również empatycznej obrony  BIP 324, której zawsze był jednym z największych orędowników. Propozycja ta przewiduje zmianę sposobu szyfrowania węzłów blockchaina, aby uczynić go bardziej odpornym na cenzurę.

Czytaj więcej: Deweloper Bitcoina odchodzi z projektu i broni BIP 324


PlanB: Bitcoin osiągnie 100 000 USD w kolejnej hossie

PlanB przedstawił swoją najnowszą prognozę bitcoina. Tym razem jest pewny, że poziom 15 500 dolarów osiągnięty w listopadzie 2022 roku wyznaczył dno dla BTC. Co więcej, według modelu Stock-to-Flow, pierwotna kryptowaluta przebije 100 000 USD lub więcej do 2025 roku.

Czytaj więcej: PlanB: Bitcoin osiągnie 100 000 USD w kolejnej hossie


USA toną w długach. Elon Musk prognozuje bankructwo

USA muszą po raz kolejny zwiększyć swój limit zadłużenia, ponieważ pieniądze w kasie państwa mają skończyć się już w czerwcu. Jak uważa Elon Musk Stany Zjednoczone mogą zbankrutować, jeżeli republikanie nie zgodzą się na wyższe zadłużenie (co spotkało się z jego krytyką).

Czytaj więcej: USA toną w długach. Elon Musk prognozuje bankructwo


Cena BTC poniżej 30 000 USD, a ETH poniżej 2000 USD

Wczoraj pierwotna kryptowaluta spadła do 29 000 dolarów w ciągu jednej godziny. Ethereum i inne cyfrowe aktywa również odnotowały gwałtowne spadki. Druga w kolejności kryptowaluta straciła wsparcie przy cenie 2000 dolarów. Podobną korektę zaliczyła większość altcoinów.spadki


Narodowy Bank Białorusi zatwierdza koncepcję CBDC

Białoruś opracowała i zatwierdziła koncepcję narodowej waluty cyfrowej. Poinformował o tym przewodniczący Banku Narodowego Pavel Kallaur. Jak twierdzi urzędnik, regulator obecnie opracowuje platformę pilotażową.

Pracujemy nad demo, platformą do wypróbowania. Patrzymy również na doświadczenie Banku Centralnego, aby uczyć się na cudzych błędach i nie popełniać własnych.

Decyzja o możliwości wprowadzenia cyfrowego rubla białoruskiego zostanie podjęta do końca 2023 roku.


Tesla wciąż trzyma bitcoiny

Zgodnie z pierwszym kwartalnym raportem Tesli w 2023 r. spółka posiada niezmienioną ilość bitcoinów, których wartość szacuje się na 184 miliony dolarów. –> źródło: CoinDesk


Coinbase uzyskuje licencję na Bermudach i założy oddział offshore

Giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych pozyskała licencję na Bermudach i może otworzyć swój oddział offshore, oferujący handel z dźwignią, już w przyszłym tygodniu. Informacje na ten temat pojawiają się krótko po wypowiedziach prezesa Coinbase, który mówił, że jego spółka, może rozważyć wyprowadzkę ze Stanów Zjednoczonych, jeżeli rynek kryptowalut nie doczeka się w nich niejasności regulacyjnej. –> źródło: Fortune


Trezor Model T. wprowadza funkcję miksera kryptowalut CoinJoin

Producent portfeli sprzętowych Trezor nawiązał współpracę z firmą zkSNACK, która dostarcza rozwiązania skoncentrowane na prywatności BTC. Sztandarowy produkt spółki – Trezor Model T. – zostanie zintegrowany z mikserem kryptowalut CoinJoin.


Giełda Deribit uruchamia wolny od opłat handel spot

Giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych Deribit rozszerzy swoją ofertę o handel na rynkach spot. Nowa platforma zostanie uruchomiona 24 kwietnia i udostępni trzy pary – BTC/USDC, ETH/USD i ETH/BTC. Handel ma być wolny od opłat maker i taker. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 20.04.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.