Taylor Swift nie chciała dostać od FTX 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Taylor Swift nie chciała dostać od FTX 100 mln USD

Jacek Walewski

Według prawnika, który stoi za pozwem zbiorowym przeciwko kilku promotorów FTX, Taylor Swift, znana piosenkarka, nie zgodziła się na warunki współpracy z tą kontrowersyjną giełdą. Chodziło o umowę sponsorską z upadłą kilka miesięcy temu firmą Sama Bankmana-Frieda o wartości 100 milionów USD.


 Taylor Swift zna się na biznesie

Prawnik Adam Moskowitz pojawił się w podcaście „The Scoop”. To on stoi za wspomnianym pozwem. W imieniu swoich klientów domaga się 5 miliardów USD od celebrytów, którzy promowali FTX, w tym Shaquille’a O’Neala, Toma Brady’ego i Larry’ego Davida. Adwokat twierdzi, że wspomniani znani artyści i sportowcy nie dołożyli należytej staranności, aby sprawdzić, czy FTX działa zgodnie z  prawem, zaś “jedyną osobą [z tego grona], która to zrobiła, była Taylor Swift”.

Skąd u piosenkarki takie biznesowo-prawne wyczucie? Może mieć to w krwi, bowiem jej ojciec pracował dla Merrill Lynch. Ponoć w dzieciństwie także chciała pracować w branży finansowej.

Przypomnijmy, że Swift zaczęła omawiać z FTX pomysł sponsorowania jej trasy koncertowej. W grę wchodziło aż 100 milionów USD. Warunki obejmowały sprzedaż biletów w formie NFT.

Ponoć pomysł nie podobał się obu stronom. Pracownicy marketingu FTX powiedzieli Timesowi, że „nikt tak naprawdę” nie był zadowolony z projektu “tej umowy”. Do tego wspominali, że 100 mln USD było zbyt wysoką ceną za promowanie się w czasie tour piosenkarki pop.

Moskowitz rzucił na sprawę dodatkowe światło. Jego zdaniem Swift pytała o zdanie prawników. Chciała się dowiedzieć, czy kryptowaluty oferowane przez FTX, to w praktyce “niezarejestrowane papiery wartościowe”. Tak definicję cyfrowych aktywów podał w mediach m.in. szef SEC, Gary Gensler. Sprawa budzi do teraz kontrowersje, co – jak widać – zniechęciło artystkę do współpracy z FTX. Ostatecznie potem giełda upadła.

Celebryci promowali piramidę?

Moskowitz wziął jednak pod lupę współpracę FTX z innymi celebrytami. Jest zdania, że ci de facto promowali piramidę finansową, narażając tym samym “tysiące albo i miliony ludzi na całym świecie” na fatalną inwestycję w token giełdy i trzymanie na niej swoich środków.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.