PlanB: Bitcoin osiągnie 100 000 USD w kolejnej hossie | Wiadomości | CrypS.

PlanB: Bitcoin osiągnie 100 000 USD w kolejnej hossie

Dawid Kucharczyk
bitcoin wzrost

PlanB znany jest ze swoich odważnych prognoz dotyczących ceny bitcoina. Tym razem, zdaniem analityka, nie ulega wątpliwości, że cena 15 500 dolarów w listopadzie 2022 roku była dnem dla cyfrowej waluty. PlanB w oparciu o swój model Stock-to-Flow, PlanB przewiduje również 100 000 USD lub więcej do 2025 roku.


Trzy miesiące po mojej prognozie z 12 stycznia, czuję się wystarczająco pewnie, aby stwierdzić, że kurs 15 500 USD był rzeczywiście dnem. Jeśli wkrótce osiągniemy 32 000 dolarów, podniosę moją prognozę ceny sprzed halvingu z kwietnia 2024 roku do 60 000 dolarów za Bitcoina.

Według analityka, nie wiadomo jeszcze co wydarzy się podczas hossy w 2025 roku. BTC najprawdopodobniej przekroczy jednak 100 000 dolarów. Jest to bardzo niska prognoza jak na PlanB. Wcześniej przewidywał on potencjalne szczyty dużo wyżej.

Co zabawne, 12 stycznia jego zwolennicy nie do końca zgadzali się, że cena 15 500 dolarów to dno dla bitcoina. Około 50 procent stwierdziło, że oczekuje jeszcze niższych cen. PlanB miał rację, choć oczywiście nie wiadomo, co może się jeszcze wydarzyć na tak zmiennym rynku jakim są kryptowaluty.

Bitcoin silniejszy w miare zbliżania się halvingu

PlanB przyjrzał się również wczoraj indeksowi siły względnej bitcoina (RSI), który służy do szacowania siły trendu. RSI zaczyna teraz wzrastać w miarę zbliżania się halvingu, co sprawia, że analityk jest optymistą co do przyszłych miesięcy/lat.

Do halvingu jeszcze rok, ale PlanB to analityk, który raczej zawsze mówi o perspektywie długoterminowej.  W związku z tym, wiele może się jeszcze wydarzyć – również na froncie makroekonomicznym – zanim osiągniemy ten punkt i rozpocznie się kolejny cykl. Do tej pory każda hossa zaczynała się dopiero po halvingu, więc będziemy musieli być jeszcze przez jakiś czas cierpliwi.

bitcoin wzrostreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.