Zapiszcie te daty. W tych dniach USA mogą sprzedać tysiące BTC

Zapiszcie te daty. W tych dniach USA mogą sprzedać tysiące BTC

Mariusz Przepiórka
presja sprzedażowa btc

Amerykańskie władze starają się zacieśnić swą kontrolę nad rynkiem kryptowalutowym, a szereg planowanych działań może wywrzeć dodatkową presję na sprzedaż aktywów cyfrowych. Firma analityczna CryptoQuant ujawniła niedawno cztery daty, w których rząd USA może zdecydować się na sprzedaż skonfiskowanych bitcoinów, co może wpłynąć na sytuację rynkową.


Cztery kluczowe daty to 26 maja 2023, 7 sierpnia 2023, 19 października 2023 i 30 grudnia 2023.

Według ujawnionych dokumentów, pierwsza partia bitcoinów skonfiskowanych przez władze USA została sprzedana 14 marca, tydzień po transakcji z 7 marca. W tym czasie cena BTC była notowana na poziomie 22 550 USD i po sprzedaży spadła w okolice 20 100 USD, a następnego dnia do 19 550 USD.

Do sprzedaży w tym roku przeznaczono jeszcze około 41 491 BTC. Sprzedaż zostanie przeprowadzona w czterech transzach.

Domysły CryptoQuant

Analiza CryptoQuant wskazuje na przerwę o długości 73 dni pomiędzy sprzedażą pierwszej partii a kolejnym terminem, co rodzi wątpliwości, czy strategia sprzedaży bitcoinów przebiega według określonego wzoru. Czas pokaże, czy domysły CryptoQuant dotyczące sprzedaży kolejnych partii w równych odstępach czasu okażą się uzasadnione.

W ostatnich latach rząd wielokrotnie konfiskował BTC w toku czynności prawnych i dochodzeń. W rezultacie całkowita znana kwota BTC przechowywana przez rząd USA wynosi obecnie około 200 000 BTC. Kwota ta odpowiada wartości prawie 6 mld USD.

Obecnie BTC jest wyceniany na poziomie poniżej 29 000 USD, co oznacza spadek o ok. 3% w ciągu ostatnich 24 godzin. Potencjalna sprzedaż tak dużych sum może ponownie spowodować wyraźny spadek wartości BTC.

presja sprzedażowa btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.