Bitcoin Core | Słownik | CrypS.

Bitcoin Core

Bitcoin Core – oryginalny portfel Bitcoina. Jest pełnym węzłem jego sieci. To tzw. ciężki portfel, to znaczy ściąga na komputer użytkownika cały blockchain Bitcoina. Zajmuje ponad 65 gigabajtów. W związku z tym nie jest najwygodniejszym z dostępnych rozwiązań.

Każdy zainteresowany funkcjonowaniem Bitcoina oraz stojącą za nim technologią, powinien jednak zainwestować swoje miejsce na dysku, aby go pobrać. Instalacja i synchronizacja może trwać nawet kilka dni. Osoby, którym zależy na dobrej kondycji sieci, mogą wspomóc ją, stając się stale otwartym i aktualizowanym węzłem. Wystarczy pozostawić włączony komputer z otwartym Bitcoin Core oraz portem sieci 8333.

 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.