Elon Musk buduje własny ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk buduje własny ChatGPT

Dawid Kucharczyk
elon musk

Zapewne słyszałeś już o ChatGPT – chatbocie opartym na sztucznej inteligencji. Technologia ta nie umknęła również uwadze multimilionera Elona Muska. W rozmowie z Fox News zapowiedział on, że zamierza opracować własnego chatbota AI o nazwie TruthGPT.


Czym jest TruthGPT?

Według Muska, TruthGPT zostanie wyszkolony do badania tajemnic wszechświata. Ma to być system AI, który identyfikuje „prawdy” – tak zwana „truth-seeking AI”. Miliarder powiedział:

Zamierzam uruchomić coś, co nazywam TruthGPT, czyli maksymalną truth-seeking AI, która próbuje zrozumieć naturę wszechświata.

TruthGPT to polityczna odpowiedź na ostatnio niezwykle popularny ChatGPT. Według Muska, ChatGPT jest wysoce problematyczny, ponieważ został „zaprogramowany przez lewicowców, którzy trenują chatboty do kłamania”.

Musk wyraża obawy związane z AI

W wywiadzie dla Fox News Musk ostrzegł przed potencjałem AI do zniszczenia cywilizacji:

AI jest bardziej niebezpieczna niż, powiedzmy, źle zarządzany projekt samolotu lub konserwacja produkcji lub słaba produkcja samochodów. W tym sensie, że ma potencjał, jakkolwiek można oszacować to prawdopodobieństwo, ale nie jest ono trywialne; ma potencjał zniszczenia cywilizacji.

Musk wcześniej wyrażał obawy dotyczące AI i jej bardzo szybkiego rozwoju. Podpisał na przykład petycję, w której 2600 ekspertów i naukowców wezwało do zatrzymania rozwoju sztucznej inteligencji. TruthGPT, według Muska, może rozwiać te obawy i obrać bezpieczną ścieżkę.

Myślę, że to najlepsza ścieżka bezpieczeństwa, w tym sensie, że AI, która troszczy się o wszechświat, nie jest skłonna do zastąpienia ludzi, ponieważ jesteśmy interesującą częścią wszechświata.

Musk ogłosił również niedawno plany wykorzystania AI do zwalczania manipulacji opinią publiczną na swojej platformie Twitter. Co więcej kupił dziesięć tysięcy procesorów graficznych. Czy są one przeznaczone również do rozwoju jego najnowszego projektu TruthGPT? Jak na razie nie wiadomo.

elon muskreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.