Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.10.2022]

Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 19.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 października


Spis treści:


Komisja Europejska ostrzega o możliwym zawieszeniu miningu w UE

18 października 2022 roku Unia Europejska opublikowała pakiet raportów dotyczących planu działania na rzecz wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz planu REPowerEU. Celem tych projektów jest między innymi wprowadzenie ekonomicznego systemu zużycia energii przez cyfryzację tego sektora. Według komunikatu UE, w przypadku konieczności zrzutu obciążenia w systemach elektroenergetycznych państwa członkowskie muszą być gotowe na wstrzymanie wydobycia kryptowalut. Zdaniem Komisji, warto skupić się wyłącznie na najbardziej energooszczędnych wersjach technologii.

Czytaj więcej: Komisja Europejska ostrzega: możemy zawiesić mining kryptowalut w UE


Poczta Polska wydaje NFT

Spółka Skarbu Państwa wyda kryptoznaczki i uruchomiła stronę dedykowaną kolekcjom NFT. Seria znaczków pocztowych “Polska w kosmosie” z ich cyfrowymi wersjami wybitymi w sieci Polygon, będzie miała swoją premierę w I kwartale 2023 roku.

Czytaj więcej: Poczta Polska wyda kolekcję NFT


500 000 użytkowników krypto-banku Nuri musi wypłacić środki

Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri powiedział swoim 500 000 klientom, aby wycofali środki z kont. Bank przygotowuje się do likwidacji działalności. Klienci mają dostęp i będą mogli wypłacić środki do 18 grudnia 2022 r. CEO zapewniła, że wszystkie aktywa na koncie Nuri są bezpieczne i nie mają wpływu na niewypłacalność Nuri. Handel będzie możliwy do 30/11/2022. Trudne środowisko ekonomiczne i polityczne uniemożliwiło im pozyskanie nowych funduszy lub znalezienie nabywcy. Po raz pierwszy niemiecki bank Nuri zgłosił problemy z płynnością w sierpniu.

Czytaj więcej: 500 000 użytkowników Nuri musi wypłacić środki


Bitcoin w Księdze Rekordów Guinnessa

Bitcoin został uhonorowany w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsza i najcenniejsza kryptowaluta. W kategorii ,,Cryptomania’’ znalazły się również niewymienne tokeny (NFT). Kolekcja CryptoPunks zdobyła uznanie jako „najdroższy przedmiot kolekcjonerski NFT”. Wyróżniono także token kibica Manchester City, wydany przez platformę Socios.com.

Czytaj więcej: Bitcoin w Księdze Rekordów Guinnessa


Zespół Aptos przeprowadził airdrop tokena APT

Pierwsi uczestnicy sieci Aptos otrzymali zrzut tokenów APT – poinformował zespół stojący za projektem. 110 235 użytkowników otrzymało łącznie 20 076 150 APT.

Dzień wcześniej, przed ogłoszeniem listingu Aptos na największych giełdach (w tym Binance i Coinbase), projekt spotkał się z krytyką dotyczącą jego tokenomi. Zdaniem części badaczy aż 80% z 1 miliarda całkowitej podaży tokenów APT znajduje się w rękach jego zespołu.

19 października, po uruchomieniu handlu APT na giełdach, cena tokena spadła z 18 USD do poziomu poniżej 8 USD. Przypomnijmy, że projekt Aptos jest tworzony przez byłych pracowników Meta i zebrał 200 mln dolarów na rozwój. Wczoraj informowaliśmy o uruchomieniu jego sieci głównej. –> źródło: Forklog


Zużycie energii przez sieć BTC wzrosło o 41% w ciągu roku

W III kwartale 2022 hashrate sieci BTC wzrósł o 73%, zaś zużycie energii o 43%, rok do roku. Dane na ten temat dostarczył nowy raport Bitcoin Mining Council (BMC). Według obliczeń organizacji udział zielonej energii w wydobyciu bitcoina wzrósł przez rok o 3% do 59,4%.


Amerykańska skarbówka wyjaśnia: NFT są objęte opodatkowaniem

IRS, czyli federalny urząd podatkowy USA, uściślił definicję wirtualnych aktywów objętych opodatkowaniem zaznaczając, że należą do nich tokeny NFT. Mają być one traktowane na takich samych zasadach jak kryptowaluty i stablecoiny. –> źródło: Decrypt


Binance uruchomi usługę cloud miningu w listopadzie

Największa giełda kryptowalut świata wkracza w obszar cloud miningu. Nowa usługa zostanie uruchomiona w przyszłym miesiąca. Nowy produkt sprawi, że użytkownicy Binance, którzy nie są w stanie samodzielnie kopać kryptowalut (przez ograniczenia techniczne lub finansowe), będą mogli wynajmować hashrate koparek obsługiwanych przez giełdę. –> źródło: CoinDesk


Jack Dorsey prezentuje zdecentralizowane media społecznościowe Bluesky

Po prawie trzech latach prac założyciel Twittera, Jack Dorsey, przedstawił wersję beta zdecentralizowanej platformy mediów społecznościowych Bluesky. Aplikacja ma już pierwszych testerów, a jej działanie opiera się na Authenticated Transfer Protocol – lub AT Protocol, który opisuje się jako „protokół dla rozproszonych aplikacji społecznościowych na dużą skalę”. Każdy użytkownik będzie posiadał swoją domenę w protokole (np. „@marcin.com”), która będzie mapowana na kryptograficzne adresy URL, zabezpieczające konto oraz dane z możliwością ich przenoszenia. –> źródło: Cointelegraph


Japonia ułatwi wystawianie nowych tokenów na giełdach kryptowalut

Japan Virtual and Crypto asset Exchange Association (JVCEA) planuje ułatwić wystawianie nowych tokenów na lokalnych giełdach kryptowalut – ustalił Bloomberg. Platformy miałyby otrzymać możliwość listowania projektów bez trwającego obecnie długiego procesu oceny. Cały proces zostałby skrócony do dwóch tygodni. Aktualnie zgodnie z obowiązującym prawem na japońskich giełdach kryptowalut można handlować zaledwie 50 cyfrowymi aktywami. –> źródło: The Block


Promocja Binance z okazji uruchomienia wpłat PLN

Żeby wziąć udział w promocji i mieć możliwość wygrania 20 BUSD trzeba zasilić konto (za min. 20 USD), wykonać transakcję w którejś z par PLN (za min. 40 USD) i wypełnić formularz. Pula nagród wynosi 18 000 BUSD, a konkurs potrwa do 7 listopada. Wszystko z okazji otwarcia wpłat oraz par handlowych dla polskiego złotego na giełdzie Binance.

Czytaj więcej: Promocja Binance z okazji uruchomienia wpłat PLN

sytuacja na rynku kryptowalut 19.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.