Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri likwiduje działalność

Niemiecki krypto-bank Nuri kończy działalność. 500 000 użytkowników musi wypłacić środki

Anna Sutowicz
Niemcy ustawa o kryptowalutach

Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri (dawne Bitwala) powiedział swoim 500 000 klientom, by wycofali środki z kont. Firma przygotowuje się do likwidacji działalności.


Krypto-bank Nuri kończy działalność

18 października dyrektor generalny niemieckiego banku Nuri, Kristina Mayer napisała, że pomimo najlepszych starań firma przygotowuje się do likwidacji. Jednocześnie zachęciła użytkowników do wycofania wszystkich swoich aktywów przed terminem 18 grudnia:

Nuri zamyka swoją działalność. Prosimy naszych klientów o wycofanie swoich funduszy i aktywów z dniem 18.12.2022. Dziękujemy za bycie częścią społeczności Nuri!

Klienci mają dostęp do swoich kont i będą mogli wypłacić środki do wspomnianej daty. CEO zapewniła, że wszystkie aktywa przechowywane przez Nuri są bezpieczne i nie wpływa na nie niewypłacalność spółki. Handel będzie możliwy do 30/11/2022.

Trudne środowisko ekonomiczne i polityczne

Kristina Mayer napisała, że w tym roku wyzwania stały się nie do pokonania z uwagi na trudne środowisko ekonomiczne i polityczne, które właściwie uniemożliwiło im pozyskanie nowych funduszy lub znalezienie nabywcy. Jednak to nie wszystkie problemy firmy:

Na dodatek niewypłacalność jednego z naszych głównych partnerów biznesowych znacznie pogorszyła sytuację i postawiła nas nad krawędzią.

Mayer nie wymieniła konkretnie, o którego niewypłacalnego partnera biznesowego chodzi. Zapewniła, że firma nadal jest pozytywnie nastawiona do potencjału usług finansowych opartych na blockchain:

Nadal wierzymy w innowacyjne technologie finansowe i jesteśmy przekonani, że blockchain, kryptowaluty i zdecentralizowane finanse zaoferują możliwości, które dodadzą prawdziwą wartość do życia ludzi. Jednak innowacje finansowe powinny być bezpieczne, zrozumiałe i łatwe w użyciu dla jak największej liczby osób.

Problemy z płynnością niemieckiego banku Nuri

Po raz pierwszy niemiecki bank Nuri zgłosił problemy z płynnością w sierpniu tego roku. Zapewniał wówczas, że działalność będzie kontynuowana jak zwykle i pracuje nad planem restrukturyzacji. Jednak przejęcie nie doszło do skutku.

Niemcy ustawa o kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.