Poczta Polska wyda kolekcję NFT | Wiadomości | CrypS.

Poczta Polska wyda kolekcję NFT

Michał Misiura
poczta polska wydaje kryptoznaczek nft

Poczta Polska wchodzi do świata Web3 i wyda kolekcję znaczków, połączoną z tokenami NFT w sieci Polygon. Niespodziewane ogłoszenie na temat jej planów pojawiło się 18 października na oficjalnym kanale spółki na Twitterze. Partnerem kolekcji jest Polska Agencja Kosmiczna.


Poczta Polska uruchomiła stronę nft.poczta-polska.pl, na której będzie prezentować i sprzedawać cyfrowe znaczki pocztowe. Pierwszą serią NFT od spółki Skarbu Państwa będzie „Polska w kosmosie”, której premierę zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

Partnerem pierwszej kolekcji kryptoznaczków państwowej poczty została Polska Agencja Kosmiczna. W skład serii wejdą 4 unikalne przedmioty kolekcjonerskie w łącznym nakładzie 175 000 sztuk, będące połączeniem fizycznego znaczka i tokena NFT oraz piąty kryptoznaczek wyłącznie w formie tokena NFT.

Każdy z czterech rodzajów kryptoznaczka składa się z dwóch elementów: tradycyjnego znaczka pocztowego oraz części cyfrowej reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155. czytamy na stronie Poczty PolskiejDodatkowa, piąta kategoria, obejmuje znaczki istniejące wyłącznie w formie cyfrowych tokenów NFT.

Ceny kryptoznaczków będą zaczynać się od 18,50 zł za sztukę.

„Złap Talara”, czyli moneta i NFT dla pierwszych osób w newsletterze

18 października 1558 roku uważa się za datę narodzin Poczty w Polsce. Z tej okazji Poczta Polska rozda 1558 Talarów Filatelistycznych z wizerunkiem Króla Zygmunta Agusta w zestawie z ich cyfrową reprezentacją w postaci tokenów NFT.

Talary trafią za darmo do 1558 najszybszych osób, które zapiszą się w newsletterze Kryptoznaczka. Posiadacze talarów otrzymają preferencyjne warunki zakupu kryptoznaczków z kolekcji „Polska w kosmosie”, których przedsprzedaż ruszy w grudniu.

Poza tokenami AUGUST oraz kryptoznaczkami Poczta Polska stworzyła także kolekcję talarów i NFT o nazwie KOPERNIK z okazji 550 urodzin polskiego astronoma. Jak czytamy o nim na stronie poczty:

Talar przeznaczony jest dla ścisłej społeczności filatelistycznej i stanowi wymienialny, jednorazowy token kryptowalutowy pełniący rolę kuponu podarunkowego, który może zostać wymieniony na cyfrową kategorię Kryptoznaczka.

poczta polska wydaje kryptoznaczek nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.