Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.01.2023]

Michał Misiura
kryptowaluty kurs btc 19.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Giełda Bitzlato oskarżona o wypranie 700 mln $. Wśród kontrahentów Binance

Anatolij Legkodymow, założyciel i większościowy właściciel giełdy Bitzlato Ltd. został oskarżony o przetworzenie nielegalnych funduszy o wartości ponad 700 milionów dolarów. Firma rzekomo była rajem dla działalności przestępczej. Wśród największych kontrahentów Bitzlato w transakcjach kryptowalutowych wymieniono Binance i Hydra Market (Hydra). Jeżeli Legkodymow zostanie skazany, grozi mu maksymalna kara 5 lat więzienia.

Czytaj więcej: Giełda Bitzlato oskarżona o wypranie 700 mln $. Wśród kontrahentów Binance


Polska giełda kryptowalut CoinDeal kończy działalność

Założona przez Polaków (choć zarejestrowana w państewku Saint Vincent i Grenadyny) giełda kryptowalut CoinDeal ogłosiła zakończenie działalności. Jej klienci mają czas na wycofanie środków z platformy do 19 lutego 2023 r.

Czytaj więcej: Polska giełda kryptowalut CoinDeal kończy działalność


Binance podaje wyniki za 2022 rok

Największa pod względem obrotów giełda kryptowalut świata przedstawiła raport za ubiegły rok. W 2022 r. Binance:

  • zwiększył zatrudnienie do ponad 7500 osób,
  • osiągał dzienny wolumen na poziomie 2 mld dolarów (1,4 mln $ na sekundę),
  • powiększył liczbę dostępnych tokenów i coinów do 357,
  • przetworzył 255 mln transakcji P2P,
  • rozpatrzył ponad 47 000 wniosków organów ścigania, ze średnim czasem odpowiedzi w 3 dni.

Czytaj więcej: Binance podaje wyniki za 2022 rok


SEC sprawcą wycieku danych 650 górników kryptowalut

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nieumyślnie doprowadziła do wycieku danych osobowych około 650 górników kryptowalut, związanych z firmą Green, w której sprawie toczy się śledztwo. Do sieci trafiły ich nazwiska i adresy e-mail, co zdaniem poszkodowanych, może zagrażać ich bezpieczeństwu. Na ten moment nikt nie zdecydował się jednak, żeby pozwać regulatora.

Czytaj więcej: SEC sprawcą wycieku danych 650 górników kryptowalut


Genesis szykuje się do ogłoszenia bankructwa

Według doniesień Bloomberga pożyczkodawca kryptowalut Genesis, który jest częścią Digital Currency Group, złoży wniosek o bankructwo jeszcze w tym tygodniu. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami spółka ma 3 mld dolarów długu, w tym 900 mln $ zaległości wobec klientów Gemini Earn. –> źródło: AMBCrypto


OKX przedstawia nowy raport Proof-of-Reserves

Giełda kryptowalut OKX opublikowała dziś swój trzeci miesięczny raport Proof-of-Reserves. Zgodnie z przedstawionymi danymi spółka posiada cyfrowe aktywa o wartości 7,2 miliarda dolarów w BTC, ETH i USDT. W podsumowaniu nie uwzględniono tokenów emitowanych przez samą giełdę. –> źródło: Decrypt


Kanał UFC na YouTube zhakowany. Wyświetlał kryptowalutowy scam

Według doniesień w sieci oficjalny kanał federacji UFC, śledzony przez ponad 14 mln subskrybentów, został zhakowany i wyświetlał kryptowalutowy giveaway scam. Oglądający byli zachęcani do przesłania kryptowalut na adres oszustów, obiecując odesłanie pomnożonej kwoty. –> źródło: Reddit


Portfel BitKeep zwróci 8 mln $ ofiarom fałszywej aplikacji

Wielołańcuchowy portfel BitKeep ogłosił, że w całości pokryje straty osób, które pobrały fałszywą wersję jego aplikacji i zostały okradzione ze środków przed końcem zeszłego roku.


1inch Network opracował portfel sprzętowy

Zdecentralizowany agregator giełd 1inch Network wchodzi na rynek portfeli sprzętowych. Nowy produkt przechodzi ostatnie etapy rozwoju i testów. Po uruchomieniu ma konkurować z większymi graczami na rynku, takimi jak Ledger i Trezor. –> źródło: The Block


415 mln $ wyparowało z FTX już po ogłoszeniu bankructwa

Nowy zarząd upadłej giełdy kryptowalut ujawnił, że udało się zidentyfikować 5,5 mld dolarów w cyfrowych aktywach należących do FTX – w tym 415 mln dolarów w “zhakowanych środkach”, które wyprowadzono z platformy bez niczyjej autoryzacji. Identyfikacja nie oznacza jednak, że spółka ma kontrolę nad całą kwotą. –> źródło: CBBC


Binance spaliła BNB warte 575 mln USD

Giełda kryptowalut Binance przeprowadziła kolejne kwartalne spalanie BNB, w którym usunęła 2,06 mln tokenów o wartości ponad 575 mln dolarów.

Początkowa podaż projektu, czyli 200 mln BNB, ma zostać zmniejszona do 100 mln tokenów. Do tej pory wypalono łącznie około 21 mln tokenów Binance.

Czytaj więcej: Binance spaliła BNB warte 575 mln USD

kryptowaluty kurs btc 19.01.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.