SEC przypadkowo doprowadziła do wycieku danych 650 zielonych górników | Wiadomości | CrypS.

SEC przypadkowo doprowadziła do wycieku danych 650 zielonych górników

Redakcja
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nieumyślnie doprowadziła do wycieku danych osobowych około 650 górników kryptowalut w ramach dochodzenia związanego z firmą Green.


Jak podaje Washington Examiner, SEC od kilku lat prowadziła dochodzenie w sprawie firmy Green, która stworzyła zdecentralizowany system energetyczny. Zespół spółki aktywnie współpracował z agencją, odpowiadając na wszystkie jej zapytania. Na prośbę regulatora firma przekazała mu listę swoich klientów do przesłuchania. Informacje otrzymano w formacie e-mail. Niemniej jednak nieumyślny błąd SEC spowodował wyciek danych i trafiły one do domeny publicznej.

Klienci Green są oburzeni tym, co się stało, twierdząc, że ich nazwiska i adresy e-mail wystarczyłyby do ich identyfikacji, jak również do zhakowania węzłów używanych do wydobywania tokenów Green. Takie ujawnienie informacji, choć przypadkowe, może być uznane za naruszenie ustawy o ochronie prywatności z 1974 roku.

Zgodnie z tym prawem, udostępnianie jakichkolwiek danych osobowych uzyskanych przez agencję federalną jest surowo zabronione bez zgody użytkowników. SEC skomentował sytuację, mówiąc, że ochrona prywatności jest kluczowa i regulator przygląda się temu, co się stało.

Green nie podjął jeszcze działań

Green nie podjął jeszcze żadnych działań przeciwko SEC, choć w przeszłości składano przeciwko Komisji pozwy sądowe. W ubiegłym roku na przykład Grayscale złożył skargę przeciwko SEC za odrzucenie wniosku o przekształcenie funduszu GBTC w giełdowy fundusz inwestycyjny (ETF).

Agencja uzasadniła swoją decyzję argumentując, że bitcoinowe ETF-y są przedmiotem manipulacji rynkowych i dlatego stanowią wysokie ryzyko dla inwestorów. Ponadto SEC od końca 2020 roku toczy spór sądowy z Ripple, oskarżając firmę o przeprowadzenie niezarejestrowanego ICO.

Wielu w społeczności kryptowalutowej uważa, że jeśli Ripple przyzna się do zarzutów SEC i zapłaci grzywnę, będzie to miało zły wpływ na przyszły rozwój branży.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.