Binance spaliła BNB warte 575 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliła BNB warte 575 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance

Największa giełda kryptowalut pod względem obrotów, Binance, przeprowadziła kolejne kwartalne spalanie BNB. Zniszczonych zostało 2,06 mln tokenów o wartości ponad 575 mln dolarów.


Dla przypomnienia token BNB został uruchomiony w 2017 roku na blockchainie Ethereum. Po uruchomieniu Binance Smart Chain tokeny zostały przeniesione do tej sieci.

Początkowo wyemitowano 200 milionów BNB, ale dzięki kwartalnym wypalaniom giełda zamierza zmniejszyć ich całkowitą podaż do 100 milionów. Liczba coinów do wypalenia jest uzależniona od wolumenu obrotu na giełdzie Binance.

Ponieważ lwia część transakcji kryptowalutowych odbywa się obecnie na giełdzie, ilość wypalanych BNB stale rośnie. Do tej pory wypalono łącznie około 21 milionów monet.

Hack BSC Token Hub

Przedstawiciele Binance przypomnieli, że most BSC Token Hub został zhakowany 7 października 2022 roku. Napastnikom udało się wypuścić około 2 milionów monet BNB. Z tej ilości 1,06 mln BNB udało się zablokować, a następnie spalić, a pozostały 1 mln spalić w ramach kwartalnego niszczenia BNB.

Podano również, że w sieci Ethereum pozostaje obecnie około 16 milionów BNB w postaci tokenów ERC-20. Większość tokenów jest przechowywana na Binance, więc strona automatycznie konwertuje je na BNB w sieci Binance Smart Chain. CEO Binance skomentował najnowsze spalanie w następujący sposób:

– Zakończyliśmy pierwsze spalanie w 2023 roku i jesteśmy gotowi na nowe możliwości. Patrząc na stan rynku, liczę na ożywienie branży i jej rozwój w dłuższej perspektywie. Kontynuujemy tworzenie nowych rzeczy!

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.