Polska giełda kryptowalut CoinDeal kończy działalność | Wiadomości | CrypS.

Polska giełda kryptowalut CoinDeal kończy działalność

Michał Misiura
coindeal giełda z polski kończy działalności

Założona przez Polaków, choć działająca z karaibskiego archipelagu, giełda kryptowalut CoinDeal oznajmiła klientom, że zakończy działalność 19 lutego 2023 r. Do tego dnia użytkownicy platformy powinni wycofać z niej wszystkie środki.


CoinDeal informuje, że komunikat przesłany do użytkowników powinien zostać potraktowany jako wypowiedzenie umowy z 30-dniowym terminem zapadalności. Osoby, które przechowują środki na giełdzie, nie powinny zwlekać z ich wypłaceniem.

Jak podaje giełda:

  • opłata za brak aktywności zostanie pobrana 15 lutego z kont osób, które nie handlowały na platformie przez ostatnie 6 miesięcy,
  • osoby, które nie wycofają środków do 19 lutego, będą musiały kontaktować się z działem obsługi giełdy, która będzie dokonywała wypłat ręcznie – to oznacza, że przesłanie środków może zająć więcej czasu,
  • 19 marca z kont, które nie wycofają środków zostanie pobrana opłata 10%. Następnie będzie ona ściągana w każdym kolejnym miesiącu.
  • Osoby, które wciąż prowadzą staking natywnego tokena giełdy – CDL – powinny go zakończyć i wymienić środki. Mogą zrobić to domyślnie korzystając z funkcji “zamień” lub przesyłając tokeny na Uniswap (link)

Powody zamknięcia giełdy

W mailu CoinDeal wysłanym do klientów czytamy:

Niestety, nie jesteśmy już rentowni i chociaż mamy wystarczające rezerwy po poprzednich latach (i są one w 100% zabezpieczone), chcieliśmy zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości. Od 2020 roku wszystkie nasze próby pozyskania inwestorów trafiały na zły czas i były powstrzymywane przez COVID, rosyjską inwazję na Ukrainę lub upadek FTX/Celsius/Blockfi.

Ostatnim gwoździem do trumny jest niestety SEC zamykający SCAM, oszukańczy schemat, który wykorzystywał nazwę CoinDeal (między innymi), która choć nie miała z nami absolutnie nic wspólnego, przyniosła naszej marce nieodwracalne straty.

Możesz to zobaczyć na własną rękę tutaj: https://www.sec.gov/news/press-release/2023-2

Życzymy rynkowi kryptowalut wszystkiego najlepszego, ale to nie jest dobry czas dla giełdowego biznesu.

Chcieliśmy podziękować za korzystanie z naszej platformy, mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w lepszych czasach i życzymy samych dobrych inwestycji!

Krótka historia giełdy CoinDeal

CoinDeal to giełda kryptowalut założona w marcu 2018 roku przez Kajetana Maćkowiaka, Adama Bicza i Filipa Dzierżaka. Pomimo że większość klientów stanowili Polacy, na początkowym etapie spółka została zarejestrowana na Malcie i obsługiwała szeroki wachlarz tradycyjnych walut ze złotym na czele. W jej ofercie znajdował się także handel z dźwignią, aplikacja mobilna, czy natywny token CDL. Przez krótki okres CoinDeal była nawet sponsorem piłkarskiego klubu Wolverhampton Wanderer, występującego w brytyjskiej Premier League.

W 2021 roku spółka odpowiedzialna za operacje giełdy przeniosła się do jurysdykcji offshore – Saint Vincent i Grenadyny. Z platformy zniknęły wtedy waluty fiducjarne, a jej miejsce w rankingach giełd kryptowalut, układanych według dziennego wolumenu obrotu, zaczęło spadać.

Ostatecznie po prawie 5 latach działalności i wyjątkowo trudnym roku dla całej branży krypto CoinDeal zdecydował się zakończyć działalność.

Korzystaliście z tej giełdy, a jeśli tak – czy zachowacie o niej dobre wspomnienia?

coindeal giełda z polski kończy działalnościreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.