Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.10.2022]

Redakcja
przegląd krypto

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 października


Spis treści:


Celsius obciążony kwotą prawie 3 mln USD za reprezentację w postępowaniu upadłościowym

Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius Network została obciążona przez kancelarię prawną Kirkland and Ellis kwotą 2,6 miliona dolarów za reprezentowanie jej w postępowaniu upadłościowym. Kwota dotyczy obsługi prawnej w dniach od 13 do 31 lipca, czyli za zaledwie 18 dni pracy. Ze względu na to, że Celsius jest w upadłości, opłata zostanie uiszczona z funduszy użytkowników, które są teraz częścią masy upadłościowej. Mimo tego, że branża jest wypełniona przypadkami upadłości, to Celsius Network wyróżnia się na ich tle, ponieważ to pierwsza firma, która wstrzymała wypłaty na swojej platformie.

Czytaj więcej: Celsius obciążony kwotą prawie 3 mln USD za reprezentację w postępowaniu upadłościowym


Coinbase grozi pozwami użytkownikom, którzy zarobili na usterce

Coinbase, druga na świecie pod względem wolumenu platforma handlu kryptowalutami ostrzega użytkowników, którzy skorzystali z błędu cenowego. Wiadomości e-mail rozesłane przez kancelarię Gvinadze & Partners informowały użytkowników, że giełda jest zdeterminowana, aby użyć wszelkich dostępnych środków prawnych i odzyskać niewłaściwie zakredytowane fundusze tak szybko, jak to możliwe.

29 sierpnia tego roku ok. 1000 użytkowników Coinbase w kraju leżącym na granicy Europy i Azji wykorzystało usterkę błędu cenowego. Wówczas lari, lokalna waluta, była wyceniana na Coinbase na 290 USD, a nie 2,90 USD przez około 6 godzin.

Czytaj więcej: Coinbase grozi pozwami użytkownikom, którzy zarobili na usterce


Deweloperzy XRP mają uruchomić sidechain kompatybilny z EVM

Deweloperzy projektu Ripple rozpoczęli testy sidechaina zgodnego z EVM, zaprojektowanego w celu rozszerzenia funkcjonalności XRP Ledger o inteligentne kontrakty Ethereum i obsługę aplikacji DeFi.

Nad nowym rozwiązaniem, niedostępnym jeszcze do publicznych testów, pracuje firma Peersyst. Na razie interakcja z sidechainem jest możliwa tylko w sieci pilotażowej Devnet.

Czytaj więcej: Deweloperzy XRP mają uruchomić sidechain kompatybilny z EVM


Binance: Wpłaty w PLN i nowe pary złotówki z BTC, ETH i BUSD

Binance opublikowała dziś dobrą wiadomość dla klientów z Polski. We współpracy z procesorem płatności ZEN giełda umożliwi wpłaty w PLN (bez opłat przez 3 tygodnie). Ponadto wprowadzi również nowe pary do polskiej złotówki BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN.

Czytaj więcej: Binance: Wpłaty w PLN i nowe pary złotówki z BTC, ETH i BUSD


Ericsson: 5G staje się ważnym narzędziem wśród użytkowników metaverse

Szwedzka firma Ericsson produkująca sprzęt telekomunikacyjny zbadała wpływ nowoczesnych technologii przesyłu danych, takich jak 5G, na przyjęcie meaverse i rzeczywistości rozszerzonej.

Czytaj więcej: Ericsson: 5G staje się ważnym narzędziem wśród użytkowników metaverse


Deweloperzy Aptos uruchomili główną sieć projektu

Aptos Labs, firma założona przez byłych pracowników Meta, ogłosiła uruchomienie blockchaina warstwy 1 Aptos. Sieć nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników zewnętrznych i jest w trakcie testów.

Czytaj więcej:  Deweloperzy Aptos uruchomili główną sieć projektu

przegląd kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.