Celsius zapłaci blisko 3 miliony dolarów opłat prawnych

Celsius obciążony kwotą prawie 3 mln USD za reprezentację w postępowaniu upadłościowym

Anna Sutowicz
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

Oblegana platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius Network została obciążona kwotą blisko 3 mln USD tytułem opłat prawnych za reprezentację w postępowaniu upadłościowym. A to wszystko z funduszy użytkowników.


Postępowanie upadłościowe jest niewątpliwie kosztowne dla platformy pożyczek kryptowalutowych Celsius Network. Zgodnie z dokumentem udostępnionym w piątek, kancelaria prawna Kirkland and Ellis obciążyła firmę kwotą 2,6 miliona dolarów opłat za reprezentowanie jej w postępowaniu upadłościowym.

Kwota dotyczy obsługi prawnej w dniach od 13 do 31 lipca, czyli za zaledwie 18 dni pracy. To stanowi około 140.000 dolarów dziennie lub 5800 dolarów na godzinę. Ze względu na to, że Celsius jest w upadłości, wszystko to zostanie zaspokojone z funduszy użytkowników, które są teraz częścią masy upadłościowej.

Celsius Network bada możliwości spłaty wierzycieli

Podczas gdy branża jest wypełniona przypadkami upadłości, Celsius Network wyróżnia się, ponieważ to pierwsza firma, która wstrzymała wypłaty na swojej platformie. Obecnie Celsius Network bada możliwości spłaty swoich wierzycieli po ogłoszeniu upadłości o wartości 2,8 miliarda dolarów w zobowiązaniach kryptograficznych. Aby spółka mogła uzyskać ugodę, w której restrukturyzacja lub likwidacja jest korzystna dla większości jej wierzycieli, firma nadal będzie musiała korzystać z usług ekspertów, którzy mogą pomóc w prowadzeniu procesu restrukturyzacji.

Dyrektor generalny Celsius Network doprowadził firmę do bankructwa

Alex Mashinsky, tj. założyciel i jednocześnie były dyrektor generalny firmy wraz ze swoim zespołem rzekomo doprowadził firmę do bankructwa. We wrześniu tego roku firma została oskarżona przez Departament Regulacji Finansowych Vermont o stosowanie schematu podobnego do Ponzi. A w tym miesiącu Celsius ujawnił nazwiska i historię handlową użytkowników swojej platformy. Takie wydarzenia spowodowały między innymi, że firma straciła większość swojego kierownictwa wyższego szczebla.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.