Deweloperzy XRP mają uruchomić sidechain kompatybilny z EVM | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy XRP mają uruchomić sidechain kompatybilny z EVM

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
xrp ripple

Deweloperzy projektu Ripple rozpoczęli testy sidechaina zgodnego z EVM, zaprojektowanego w celu rozszerzenia funkcjonalności XRP Ledger o inteligentne kontrakty Ethereum i obsługę aplikacji DeFi.


Nad nowym rozwiązaniem, niedostępnym jeszcze do publicznych testów, pracuje firma Peersyst. Na razie interakcja z sidechainem jest możliwa tylko w sieci pilotażowej Devnet.

Druga faza testów rozpocznie się na początku 2023 roku. W tym czasie, według twórców, sidechain stanie się dostępny publicznie. Powinien również zawierać wsparcie dla natywnego aktywa Ripple – XRP.

Uruchomienie rozwiązania w sieci głównej planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Dla przypomnienia, w marcu Ripple zobowiązał się do przekazania 1 mld XRP na program rozwoju ekosystemu XRP Ledger.

xrp ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.