Ericsson: 5G staje się ważnym narzędziem wśród użytkowników metaverse | Wiadomości | CrypS.

Ericsson: 5G staje się ważnym narzędziem wśród użytkowników metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Apple

Szwedzka firma Ericsson produkująca sprzęt telekomunikacyjny zbadała wpływ nowoczesnych technologii przesyłu danych, takich jak 5G, na przyjęcie meaverse i rzeczywistości rozszerzonej.


W badaniu, które eksperci prowadzą od 2019 roku, przebadano około 49 000 konsumentów z 37 krajów. Analiza odzwierciedla opinie około 1,7 miliarda użytkowników z całego świata. Według Ericssona, osoby korzystające z 5G są bardziej zainteresowane technologiami immersyjnymi niż osoby korzystające z 4G.

Użytkownicy 5G spędzają jedną godzinę więcej tygodniowo korzystając z platform i usług metaverse. Co więcej, firma spodziewa się, że liczba użytkowników 5G osiągnie w tym roku 510 milionów, co będzie miało istotny wpływ na adopcję wirtualnych światów. Szef laboratorium konsumenckiego Ericsson Jasmeet Singh Seth powiedział:

5G staje się coraz ważniejszym narzędziem wśród użytkowników metaverse. Ilość czasu, jaki użytkownicy 5G spędzają na aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej, podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Według badania sześciu na dziesięciu użytkowników uważa, że technologia 5G jest niezbędna, aby metaverse mógł pokazać swój pełny potencjał. Operatorzy telekomunikacyjni mogliby odnieść korzyści, łącząc swoje plany uruchomienia aplikacji związanych z metaverse z wdrożeniami 5G.

Wcześniej Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum i dyrektor generalny ConsenSys, powiedział, że w dłuższej perspektywie meta wszechświat i sektor Web3 staną się integralną częścią codziennego życia.

Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.