Coinbase ostrzega użytkowników, którzy skorzystali z usterki

Coinbase grozi pozwami użytkownikom, którzy zarobili na usterce

Anna Sutowicz
Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Blisko 1000 użytkowników w Gruzji osiągnęło dzikie zyski na błędzie cenowym Coinbase. Teraz amerykańska giełda kryptowalut chce odzyskać pieniądze i ostrzega przed pozwami.


Platforma Coinbase jest zdeterminowana, by odzyskać środki

Coinbase, druga na świecie pod względem wolumenu platforma handlu kryptowalutami ostrzega, że może pozwać użytkowników, którzy skorzystali z błędu cenowego. Coinbase pracuje z firmą prawniczą Gvinadze & Partners, aby odzyskać niewłaściwie zaksięgowane fundusze.

Rzecznik Coinbase napisał w oświadczeniu:

Nie możemy komentować statusu konkretnych żądań lub spraw sądowych. Jednak użytkownicy, którzy zwrócą niewłaściwie zaksięgowane środki, nie będą podlegać dalszemu postępowaniu prawnemu.

Wiadomości e-mail rozesłane przez Gvinadze & Partners informowały użytkowników, że giełda Coinbase jest zdeterminowana, aby użyć wszelkich dostępnych środków prawnych i odzyskać niewłaściwie zakredytowane fundusze tak szybko, jak to możliwe. Zastrzeżono, że jeśli użytkownicy nie odpowiedzą na e-mail i nie zwrócą pieniędzy, mogą zostać podjęte przeciwko nim działania prawne.

Dziesiątki milionów dolarów zarobione na usterce Coinbase

29 sierpnia ok. 1000 użytkowników Coinbase w kraju leżącym na granicy Europy i Azji wykorzystało “okazję cenową”. Wówczas lari, lokalna waluta, przez około 6 godzin była wyceniana na Coinbase na kwotę 290 USD, a nie 2,90 USD.

W zeszłym tygodniu U.S. Comptroller of the Currency Michael Hsu powiedział, że usterka była winą “strony trzeciej”:

Kiedy wszystko odbywa się w ramach banku, wiemy dokładnie, kto jest odpowiedzialny, gdy coś się zepsuje. Kiedy jednak praca jest podzielona między instytucję i startupy fintech o różnych modelach biznesowych, to właśnie wtedy występuje ryzyko, że może się zgubić.

W sumie użytkownicy mogli zarobić nawet dziesiątki mln dolarów na transakcjach z błędnym kursem lari. Tego dnia w bankomatach w Tbilisi, stolicy Gruzji, zabrakło banknotów, ponieważ handlowcy tak bardzo spieszyli się, by spieniężyć swoje zyski.

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.