Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 16.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Tokeny BRC-20 są już wszędzie, a ich kursy szaleją

W ostatnich tygodniach sektor kryptowalut doświadcza kolejnej fali hype’u na tokeny BRC-20 wybijane dzięki Bitcoin Ordinals. Teraz kapitalizacja rynkowa tego segmentu skoczyła o około 21% w dobę, a wiele kursów wzrosło nawet o 90% w ciągu 24 godzin. No szaleństwo po prostu.

Czytaj więcej: Tokeny Bitcoin Ordinals skaczą o 1100% w miesiąc, a teraz pojawiły się w grach mobilnych

Zapadł ważny werdykt sądu w sprawie rezerw Tethera

Zakończyła się sprawa sądowa przeciwko emitentowi stablecoina USDT oraz powiązanej z nim giełdy Bitfinex. Co zrobi teraz Tether w obliczu werdyktu sędziego i jak wpłynie to na postrzeganie tej firmy przez inwestorów kryptowalut?

Czytaj więcej: Tether oszukał inwestorów? Zapadł werdykt sądu

Używasz Ledgera? Nie daj się nabrać na to oszustwo

I kolejny raz okazuje się, że ludzi można w łatwy sposób zmanipulować i wyczyścić całkowicie ich saldo. Jednakże metoda, której tym razem użyli SCAMerzy jest zarazem wyrafinowana, jak i naprawdę skrajnie banalna. Uważajcie więc na oszustwo na ”dyrektora ds. technologii”, który chętnie pomoże Wam w naprawie błędu, który pojawia się w aplikacjach do Waszych portfeli sprzętowych.

Czytaj więcej: Błąd Ledgera to sprytny SCAM. Topowy influencer bije na alarm

Atomic Wallet kolejny raz zbiera cięgi od społeczności kryptowalut

Dostawca popularnego cyfrowego portfela ogłosił wczoraj, że dodaje do swojej oferty obsługę tokenów powiązanych z siecią Shibarium, czyli Shiba Inu (SHIB), Bone ShibaSwap (BONE) i Doge Killer (LEASH). Dla tych projektów jest to świetne rozwiązanie, bowiem poszerza to zasięg ich adopcji. Jednakże trzeba pamiętać, że Atomic Wallet, z którego usług korzystało jeszcze do niedawna około 5 milionów osób, w czerwcu doświadczył naruszenia swoich zabezpieczeń, w wyniku czego inwestorzy zostali okradzeni na łącznie 35 milionów dolarów. Inwestorzy firmie tego nie zapomnieli i kolejny raz wypomnieli jej brak jakiegokolwiek działania w tej sprawie.

Czytaj więcej: Shiba Inu otrzymuje potężne wsparcie w atmosferze kontrowersji

Litecoin zaczyna się rozkręcać

W ekosystemie młodszego brata bitcoina, jak często nazywa się LTC, zaczyna się dziać coraz więcej rzeczy. W tym tygodniu w sieci Litecoina odnotowano nawet przez moment większy ruch niż na blockchainie pierwszej kryptowaluty. Padło również kilka nowych rekordów. Rośnie liczba użytkowników oraz poziom opłat dla górników, ale cały czas przepustowość zachowuje optymalny poziom, przez co transakcje są realizowane całkiem sprawnie.

Binance uruchamia zupełnie nową giełdę

Firma dowodzona przez Changpeng Zhao łączy siły z liderem rynku energetycznego w Tajlandii – Gulf Energy – by otworzyć tam zupełnie nową platformę w ramach wspólnych działań na zasadzie joint venture. Nosi ona nazwę Gulf Binance i z początku dostęp do niej mają jedynie zaproszeni inwestorzy. Giełda ma zostać oddana do użytku publicznego na początku przyszłego roku.

Smartfon od Solany ma backdoora? Firma kłóci się z CertiK

W kwietniu tego roku na rynku pojawił się smartfon Web3 od Fundacji Solana. Model o nazwie Saga generalnie nie okazał się hitem sprzedażowym, a wręcz wygenerował wielkie straty dla jego producentów. Jednakże może to dobrze, bo okazuje się, że firma CertiK zajmująca się cyberbezpieczeństwem opublikowała nagranie, z którego wynika, że przez to urządzenie hackerzy mogą w całości dobrać się do naszych wrażliwych danych. Solana jednak zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że nie jest to prawda.

Kursy kryptowalut 16.11.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.