Shiba Inu otrzymuje potężne wsparcie w atmosferze kontrowersji | Wiadomości | CrypS.

Shiba Inu otrzymuje potężne wsparcie w atmosferze kontrowersji

Karolina Kropopek
Shiba Inu

Popularny kryptowalutowy portfel dotrzymał obietnicy integracji z siecią warstwy drugiej (L2) stworzoną dla projektu Shiba Inu – Shibarium. To jednak nie wzbudziło pozytywnych emocji wśród osób poszkodowanych w wyniku włamania do Atomic Wallet z czerwca br.


Kilka miesięcy temu hakerzy skradli od użytkowników wspomnianego portfela kryptowalutowego aktywa o łącznej wartości około 35 milionów dolarów. Od tamtego czasu firma za nim stojąca nie zapewniła poszkodowanym żadnej rekompensaty.

Atomic Wallet integruje się z Shibarium

Zgodnie z informacją ogłoszoną za pośrednictwem platformy X (danego Twittera) popularny portfel niepowierniczy wykorzystywany przez 5 milionów klientów z całego świata zrealizował swój wcześniejszy zamiar integracji ze Shibarium.

Dzięki temu posunięciu Atomic Wallet może obsługiwać teraz trzy tokeny przynależne do ekosystemu Shiba Inu – shiba inu (SHIB), Bone ShibaSwap (BONE) i Doge Killer (LEASH). To sprawia również że te wirtualne waluty łatwo jest wymienić również na zdecentralizowanej platformie Atomic Wallet między tysiącem innych kryptowalut.

Na najnowszej integracji zyskuje także samo Shibarium, ponieważ w ten sposób sieć ta staje się bardziej dostępna dla większej ilości użytkowników.

Kontrowersje związane z włamaniem

Mimo optymistycznych wieści o najnowszej integracji niektórzy użytkownicy Atomic Wallet dali upust swojej frustracji. Wszystko ze względu na to, iż od czasu, gdy stracili oni swoje środki w wyniku exploitu związanego z tym portfelem, nie podjęto żadnych kroków, aby im go zrekompensować.

W wyniku wspomnianego włamania poszkodowanych zostało tysiące klientów Atomic Wallet, a jeden z nich stracił blisko 8 mln dol. w kryptowalutach. Detektywi on-chain powiązali ten atak ze znaną grupą północnokoreańskich hakerów Lazarus. Od tego czasu Atomic Wallet jedynie zapewnił, iż podwoi swój mechanizm bezpieczeństwa.

Niektóre ofiary stworzyły wątek na platformie X, w którym to nawołują wspomnianą firmę do zwrotu środków. Te jednak nie uzyskały żadnej odpowiedzi.

Shiba Inureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.