Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.01.2023]

Redakcja
podsumowanie 16.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Bank centralny Indii opowiedział się za całkowitym zakazem kryptowalut

Reserve Bank of India po raz kolejny negatywnie wypowiedział się na temat cyfrowych aktywów. Według instytucji, rynek kryptowalut nie powinien być zalegalizowany. Definicja “kryptowaluty” jest bowiem bardzo niejasna, a wszystkie cyfrowe monety są analogiczne do hazardu.

Czytaj więcej: Bank centralny Indii opowiedział się za całkowitym zakazem kryptowalut


Sieć Ethereum spaliła w 2022 roku 1,8 mln ETH

Sieć Ethereum wypaliła w 2022 roku około 1,8 miliona ETH. W II kwartale tempo spalania eterów jednak wyraźnie zwolniło. Dlaczego? Prawdopodobnie z powodu, iż druga co do wielkości kryptowaluta zaczęła nurkować wraz z szerszym rynkiem. Od momentu aktywacji EIP-1559, sieć Ethereum usunęła na stałe z obiegu prawie 2,8 mln ETH.

Czytaj więcej: Sieć Ethereum spaliła w 2022 roku 1,8 mln ETH


Wirus z Google Ads wyczyścił portfel krypto influencera

Sponsorowany link reklamowy dostarczony przez Google Ads zawierał złośliwe oprogramowanie, które wyssało z portfela influencera kryptowaluty i NFT o wartości tysięcy dolarów.

Czytaj więcej: Wirus z Google Ads wyczyścił portfel krypto influencera


Iran i Rosja chcą wyemitować stablecoina opartego na złocie

Według rosyjskich mediów oba kraje mają pracować nad stablecoinem z pokryciem w złocie, którego celem byłoby omijanie zachodnich sankcji we wzajemnych rozliczeniach. Zanim dojdzie do premiery rozwiązania Rosja musiałby jednak dokonać zmian w prawie.

Czytaj więcej: Iran i Rosja chcą wyemitować stablecoina opartego na złocie


Szef Binance wyśmiał wypowiedź sceptyka BTC Jima Cramera

Znany sceptyk BTC – Jim Cramer niedawno zalecił inwestorom sprzedaż bitcoina ze stratą. Na następny dzień kurs BTC wystrzelił jednak o kilkanaście procent. Teraz szef giełdy Binance – Changpeng Zhao zakpił na Twitterze z prognoz Cramera

Czytaj więcej: Szef Binance wyśmiał wypowiedź sceptyka BTC Jima Cramera


Jedna z największych uczelni w USA otwiera kurs o BTC

Amerykańska uczelnia Texas A&M wprowadza nowy przedmiot traktujący o bitcoinie i możliwościach programowania. Kurs rozpocznie się 17 stycznia i będzie prowadzony przez profesora nadzwyczajnego Koroka Raya z Mays Business School. Według badacza kryptowalut, Josha Cowella, brak wysokiej jakości edukacji jest kluczową blokadą w przenoszeniu adopcji kryptowalut na następny poziom.

Czytaj więcej: Jedna z największych uczelni w USA otwiera kurs o BTC


MetaMask uruchamia usługę stakingu Ethereum

Użytkownicy popularnego portfela otrzymają możliwość stakowania Ethereum poprzez Lido lub Rocket Pool. MetaMask rozważa także rozszerzenie liczby dostępnych pośredników.

Czytaj więcej: MetaMask uruchamia usługę stakingu Ethereum


Hakerzy z Korei Północnej przenoszą 41 000 ETH

Owiana złą sławą grupa Lazarus zaczęła przenosić środki skradzione podczas ataku na most DeFi – Horizon. 41 000 etherów (ok. 63,5 mln dolarów) trafiło do miksera Railgun, a następnie na 3 giełdy kryptowalut (Huobi, Binance i OKX). Współpraca dwóch pierwszych platform zaowocowała zamrożeniem blisko 2,6 mln dolarów.


Grayscale odwołuje się od decyzji SEC

Firma Grayscale złożyła skargę na decyzję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która uniemożliwiła jej uruchomienie w czerwcu funduszu inwestycyjnego typu ETF na Bitcoina. Według radcy prawnego firmy, sprawa posuwa się szybko. W dokumencie przesłanym do Sądu Okręgowego Dystryktu Kolumbia przytoczono argumenty, że komisja odmówiła Grayscale w sposób niewłaściwy. –> źródło: bits.media


FTX może sprzedać LedgerX i inne aktywa, aby spłacić wierzycieli

Sędzia nadzorujący postępowanie upadłościowe FTX udzielił giełdzie kryptowalutowej pozwolenia na sprzedaż niektórych aktywów w celu spłaty wierzycieli. Aktywa, które zostaną sprzedane, obejmują regulowaną przez CFTC giełdę instrumentów pochodnych LedgerX LLC, platformę handlu akcjami Embed Technologies, FTX Japan Holdings i FTX Europe. –> źródło: Decrypt


4 Brytyjczyków z wyrokami więzienia za kryptowalutowe oszustwo

Cztery osoby zamieszane w nieuczciwe wyprowadzenie środków z australijskiej giełdy kryptowalut otrzymały wyroki 15 lat więzienia. Szajka skorzystała z luki w infrastrukturze platformy, żeby wyprowadzić z niej 21 mln funtów. Mózg operacji umarł w zeszłym roku, jednak sprawiedliwość dosięgła jego trzech współpracowników oraz doradcę podatkowe, który pomagał im wyprać skradzione bitcoiny. –> Finance Magnates

podsumowanie 16.01.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.