Bank centralny Indii opowiedział się za całkowitym zakazem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Indii opowiedział się za całkowitym zakazem kryptowalut

Redakcja
indie

Reserve Bank of India uważa, że rynek kryptowalut nie powinien być zalegalizowany, ponieważ definicja “kryptowaluty” jest bardzo niejasna, a wszystkie cyfrowe monety są analogiczne do hazardu.


Shaktikanta Das, przewodniczący Reserve Bank of India, podczas wydarzenia The Bussiness Today nakreślił stanowisko regulatora. Stwierdził, że handel kryptowalutami powinien być całkowicie zakazany.

Shaktikanta Das wielokrotnie powtarzał, że nie ma żadnego dobrego powodu, aby uznać waluty cyfrowe.

Niektórzy nazywają je aktywami, jednocześnie inni uważają je za produkt finansowy. Jeśli tak, to musi mieć coś na poparcie. W przypadku kryptowalut nie mamy nic.

RBI straci kontrolę?

Szef indyjskiego regulatora wyjaśnił, że sytuacja może doprowadzić do tego, iż RBI całkowicie straci kontrolę nad ilością pieniędzy w gospodarce. Urzędnik przytoczył dane, że 20 procent transakcji odbywa się w kryptowalutach i nie podlega kontroli i regulacji banku centralnego. Według niego wszystkie kryptowaluty są wysoce niewiarygodne, a ich wartość jest zbyt zmienna:

Zmienność cen opiera się na obłędnej koncepcji, w której cena danej kryptowaluty może wzrosnąć lub spaść. Otóż wszystko, co istnieje bez żadnego zabezpieczenia, czego wycena zależy w całości od fikcji, jest w 100% spekulacją i można to wprost nazwać hazardem.

Pomimo oświadczeń prezesa banku centralnego, status prawny kryptowalut w Indiach pozostaje niepewny, podobnie jak w wielu innych krajach. W zeszłym roku władze państwa nałożyły 30% podatek od zysków ze sprzedaży cyfrowych aktywów oraz 1% podatku potrącanego u źródła. Od tego czasu większość ruchu z lokalnego rynku kryptowalut przeniosła się na zagraniczne platformy.

indiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.