Wirus z Google Ads wyczyścił portfel krypto influencera

Wirus z Google Ads wyczyścił portfel krypto influencera

Anna Sutowicz
Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencera

Influencer stracił kryptowaluty i niewymienne tokeny (NFT) o wartości tysięcy dolarów. Sponsorowany link reklamowy w Google Ads, w który kliknął – zawierał złośliwe oprogramowanie.


14 stycznia influencer NFT God zamieścił serię tweetów, w których opisał jak jego “cały cyfrowy byt” został zaatakowany przez hakerów. Twierdzi, że użył wyszukiwarki Google, aby pobrać OBS, oprogramowanie do streamingu wideo o otwartym kodzie źródłowym. Jednak zamiast kliknąć w oficjalną stronę internetową, kliknął w sponsorowaną reklamę:

Dopiero parę godzin później, po serii phishingowych tweetów umieszczonych przez napastników na jego dwóch kontach na Twitterze, zorientował się, że ze sponsorowanej reklamy zostało pobrane złośliwe oprogramowanie. Po wiadomości od znajomego, NFT God zauważył, że jego portfel kryptowalutowy również został zaatakowany.

Zeszłej nocy całe moje cyfrowe źródło utrzymania zostało naruszone. Każde konto połączone ze mną, zarówno prywatnie, jak i zawodowo, zostało zhakowane i użyte do skrzywdzenia innych. Co mniej ważne, straciłem zmieniającą życie kwotę mojego majątku netto.

Złośliwe oprogramowanie kradnące kryptowaluty

Niestety, doświadczenie NFT God nie jest pierwszym przypadkiem, gdy kryptowalutowa społeczność ma do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem kradnącym kryptowaluty w Google Ads. Raport z 12 stycznia firmy Cyble, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, ostrzegał przed złośliwym oprogramowaniem o nazwie “Rhadamanthys Stealer”, rozprzestrzeniającym się za pośrednictwem Google Ads na “wysoce przekonujących stronach phishingowych”. W październiku ubiegłego roku dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao uprzedzał, że wyniki wyszukiwania Google promowały strony internetowe wyłudzające kryptowaluty.

Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencerareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.