Jedna z największych uczelni w USA otwiera kurs o bitcoinie

Jedna z największych uczelni w USA otwiera kurs o BTC

Anna Sutowicz
Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Texas A&M, czyli jeden z najlepszych uniwersytetów w Teksasie, wprowadza nowy przedmiot traktujący o bitcoinie i możliwościach programowania.


Texas A&M jest teraz najnowszą uczelnią w Stanach Zjednoczonych, która oferuje swoim studentom kurs o bitcoinach (BTC). Wiadomość została ogłoszona 13 stycznia przez profesora Korok Raya z Mays Business School. Zapowiedział także, że po pierwszym kursie o kryptowalutach odbędzie się kurs programowania, na którym studenci dowiedzą się, jak “zbudować bibliotekę bitcoina od podstaw”. Profesor dodał, że uzyskanie akceptacji odpowiedniego organu komisji programowej szkoły nie było łatwym zadaniem. Kurs rozpocznie się 17 stycznia.

Texas A&M jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Teksasie. To siódmy co do wielkości uniwersytet w USA, na którym rocznie uczy się około 50 tys. studentów. Słynie m.in. z osiągnięć w naukach ścisłych, biologicznych i medycynie.

Według badacza kryptowalut, Josha Cowella, brak wysokiej jakości edukacji kryptowalutowej jest kluczową blokadą w przenoszeniu adopcji na następny poziom.

Amerykańskie uczelnie nauczają o BTC

Kursy kryptowalutowe pojawiły się także na innych uniwersytetach. Adiunkt Thomas Hook z Boston Universit Law School powiedział niedawno, że szkoła prawnicza oferuje teraz kurs “Krypto regulacje” dla studentów zainteresowanych nauką, w jaki sposób prawnicy i firmy kryptowalutowe mogą poruszać się po niepewności regulacyjnej, gdy szukają możliwości wprowadzenia na rynek swoich produktów i usług:

Ma na celu narażenie przyszłych prawników na potencjalne problemy, które mogą zobaczyć oraz niezliczone podejścia i regulacje, które istnieją w odniesieniu do kryptowalut [i] różnych [problemów], z którymi firmy kryptowalutowe mogą się zmierzyć na całym świecie.

Wśród pozostałych uczelni, które nauczają o bitcoinach znajduje się Uniwersytet Harvarda, National University of Singapore, Massachusetts Institute of Technology, Oxford University, Cornell University i University of California Berkeley.

Bitcoin na amerykańskich uczelniachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.