MetaMask uruchamia usługę stakingu Ethereum | Wiadomości | CrypS.

MetaMask uruchamia usługę stakingu Ethereum

Mariusz Przepiórka
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Użytkownicy MetaMask uzyskają dostęp do dostawców płynnego stakingu ETH – Lido i Rocket Pool. To efekt nowej integracji wprowadzonej przez MetaMask.


Nowa funkcja portfela MetaMask umożliwi użytkownikom korzystanie ze stakingu Ethereum za pośrednictwem protokołów Lido i Rocket Pool. Według firmy usługa ma poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć poziom decentralizacji sieci Ethereum.

Użytkownicy będą mogli porównać nagrody, jakie mogą uzyskać za staking, zabezpieczenia sieci i popularność różnych dostawców płynnego stakingu. Uzyskane informacje mają ułatwić im wybór jednego z dostępnych rozwiązań stakingu. Usługa początkowo będzie dostępna w wersji beta za pośrednictwem portfela kryptowalutowego MetaMask.

Użytkownicy będą mogli dokonać stakingu za pośrednictwem Lido i Rocket Pool i przeglądać salda stakowanych tokenów Lido (stETH) i Rocket Pool (rETH). Te tokeny mogą być również wymieniane z powrotem na ETH poprzez funkcję MetaMask Swaps.

Według strony internetowej Lido, firma stakuje obecnie ETH o wartości ponad 6,9 mld USD, a jej klienci korzystający z usługi zarabiają na tym około 4,9% rocznie. Według danych Dune Analytics, Lido jest obecnie najpopularniejszym dostawcą usług stakingu ETH z 29% udziałem w tym rynku.

MetaMask rozważa poszerzenie oferty

Płynny staking to metoda stakowania aktywów na blockchainie Ethereum, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody przy zachowaniu możliwości swobodnego transferu i handlu swoimi aktywami. Aktywa są deponowane w inteligentnym kontrakcie i pracują na nagrody w oparciu o całkowitą kwotę stakowaną przez wszystkich użytkowników.

– Na podstawie wewnętrznych badań wiemy, że 85% respondentów chce mieć możliwość wyboru spośród kilku opcji. Ponadto 74% osób wskazało, że korzystają lub są zainteresowane stakingiem – powiedział Abad Mian, kierownik ds. produktu w MetaMask.

Mian potwierdził również, że MetaMask przeanalizuje możliwości poszerzenia oferty o kolejnych dostawców płynnego stakingu. Wyjaśnił też, że MetaMask nie świadczy usług stakingu bezpośrednio, ale łączy użytkowników z jego głównymi dostawcami.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.