Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.11.2023]

Kursy kryptowalut 14.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Reddit zmienia swoją politykę dot. kryptowalut. Kurs MOON wystrzelił

Wczoraj wieczorem moderatorzy subreddita poświęconego kryptowalutom przekazali ważną informację dot. tokena MOON. Pokłosiem tego jest silny wystrzał jego ceny. Naszym zdaniem decyzja administratorów platformy jest bardzo w porządku i zachowali się oni naprawdę spoko.

Czytaj więcej: Kluczowe zmiany na Reddicie. Kurs tokena MOON wystrzelił o ponad 250% w dobę!

Branża kryptowalut nie ma zgody na nadużycia seksualne

No proszę, okazuje się, że amerykańska agencja rządowa, która w ostatnich miesiącach miała tak wiele do powiedzenia na temat rynku kryptowalut przedstawiając go w nie za dobrym świetle, tak naprawdę sama jest skrajnie zepsuta od środka. Najnowszy raport od WSJ ujawnia informacje, z których wynika, że instytucje z tradycyjnego sektora bankowego to siedlisko patologii, przemocy i konkretnego zgorszenia.

Czytaj więcej: Skandal na tle seksualnym w sektorze bankowym. Branża kryptowalut komentuje i wietrzy spisek

Prezes OpenAI mówi, co z GPT-5

Branża sztucznej inteligencji boryka się z problemem, na który CEO OpenAI zdaje się mieć rozwiązanie. Amerykańska firma stojąca za ChatGPT nie zwalnia tempa i realizuje swoje kolejne projekty związane z tą technologią. Sam Altman podzielił się również tym, jak wygląda sytuacja dot. modelu GPT-5.

Czytaj więcej: Niedługo będziemy niezależni od Nividii w kwestii chipów do AI – mówi Sam Altman. Co dalej z GPT-5?

Turcja na 4. miejscu pod względem popularności kryptowalut

Binance podzieliło się właśnie wynikami swoich badań przeprowadzonych wśród obywateli jednego z państw, w którym giełda organizowała w zeszłym tygodniu swoje wydarzenie. Okazuje się, że adopcja kryptowalut ma się tam doskonale, a waluta narodowa tego kraju była we wrześniu dominującym aktywem fiat, jeśli chodzi o handel na tej platformie.

Czytaj więcej: Ponad 60% obywateli tego kraju inwestuje w kryptowaluty

Tether wybija 4 mld tokenów w miesiąc. Teraz firma wyjaśnia powód

Emitent największego na świecie stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej – USDT – od początku roku wybił 22,75 miliarda tokenów tego aktywa. Aż 4 miliardy z tego pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego miesiąca. Teraz rzecznik prasowy Tethera wyjaśnił, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Czytaj więcej:  Tether wskazuje powód mintu 4 miliardów tokenów w tak krótkim czasie

Skarbówka USA mierzy się z protestami w sprawie kryptowalutowych brokerów

Amerykański urząd skarbowy (IRS) w sierpniu tego roku przedstawił nową propozycje dot. przepisów odnośnie przekazywania danych swoich klientów przez brokerów z branży kryptowalut do tej instytucji. Sęk w tym, że wedle nowych regulacji termin kryptowalutowego brokera rozciąga się na wiele różnych podmiotów, którzy taką profesją się wcale nie parają. Przykładem mogą być tutaj chociażby zdecentralizowane protokoły finansowe czy dostawcy cyfrowych portfeli. Od tamtego momentu do IRS napłynęło ponad 124 000 listów z głosami sprzeciwu. Co ciekawe, aż 2 000 pochodzi z ostatnich dwóch dni. Branża blockchaina i cyfrowych aktywów głośno protestuje przed wejściem w życie tych dyrektyw i wskazuje się tutaj m.in. na obawy dot. prywatności.

Źródło: The Block

Kolejny raz zmanipulowano rynek jednym fake newsem

Wczoraj wieczorem po Internecie zaczęła krążyć na krótko fałszywa informacja, która głosiła, że BlackRock ponoć złożył do SEC wniosek o utworzenie spotowego ETF-a na cenę XRP. W następstwie tego momentalnie kurs tej kryptowaluty skoczył o 12%, a gdy tę nowinę zdementowano, cena wróciła do poprzedniego poziomu.

Kurs GROK leci na łeb na szyję po ujawnieniu, że jego twórcy to oszuści

W dniu 5 maja Elon Musk ogłosił premierę swojego chatbota AI o nazwie GROK. Chwilę po tym na rynku pojawiły się dziesiątki tokenów powiązanych z tym produktem. Miliarder dość szybko zareagował zaznaczając stanowczo, że każdy taki projekt jest SCAMem, a żadna z jego firm nigdy nie emitowała własnych cyfrowych aktywów i robić tego nie będzie. No i co? I nic. Token GROK AI urósł sobie do 200 mln dolarów w kwestii kapitalizacji rynkowej i zaczął zdobywać przez moment status topowego memecoina. Dopiero, gdy do akcji wkroczył ZachXBT, czyli słynny blockchainowy detektyw, który ujawnił, że kanały społecznościowe twórców tokena to reaktywowane profile innych oszustw, to inwestorzy się opamiętali. Finalnie kurs GROK poleciał o ponad 70% w dół.

Crypto.com otrzymuje pełną licencję na działalność w Dubaju

Założona przez naszego rodaka – Krisa Marszalka – giełda kryptowalut Crypto.com może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Udało jej się bowiem otrzymać zgodę organu nadzorczego w Dubaju na świadczenie usług z zakresu handlu i wymiany kryptowalut dla inwestorów detalicznych oraz instytucjonalnych. Wcześniej jedynie tylko Binance zdołało uzyskać w pełni taką licencję.

Kursy kryptowalut 14.11.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.