Skandal na tle seksualnym w sektorze bankowym. Branża kryptowalut komentuje i wietrzy spisek | Wiadomości | CrypS.

Skandal na tle seksualnym w sektorze bankowym. Branża kryptowalut komentuje i wietrzy spisek

Jacek Walewski
Afera seksualne FDIC USA

W poniedziałek Wall Street Journal opublikowało artykuł, w którym opisano istną kulturę molestowania seksualnego, mizoginii i lubieżnych zachowań w Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC). Sprawę komentuje rynek kryptowalut.


Skandaliczna kultura pracy we władzach USA

W artykule gazety opisano liczne przypadki molestowania seksualnego. Pracownice FDIC otrzymywały od przełożonych płci męskiej niestosowne propozycje, miały być molestowane seksualnie w miejscu pracy, a do tego czuły się zmuszane do picia alkoholu czy odwiedzania klubów ze striptizem. Ponadto miały być negatywnie oceniane jako pracownice, co – ich zdaniem – było pośrednio związane z tym, że są kobietami.

Pomijając już to, czy wszystkie opisane przez gazetę przypadki były prawdziwe, pokazało to, jak toksycznym środowiskiem są urzędy pokroju FDIC. Sprawę skomentowała m.in. Caitlin Long, założycielka i dyrektor generalna przyjaznego kryptowalutom banku Custodia.

Bankowość to nadal klub dla chłopców

– napisała na X.

W zeszłym roku przemawiałam na amerykańskiej konferencji bankowej [sic!], podczas której komik był tak sprośny, że kobiety wychodziły [z sali] grupami – było to znacznie gorsze niż wszystko, co widziałam, co robią “kryptobracia”

– dodała.

Mężczyźni też są oburzeni

Inni dyrektorzy i analitycy kryptowalut w podobny sposób oceniają to, co działo się w urzędzie.

Najwyższy organ nadzoru bankowego w kraju cechuje się kulturą pełną niewłaściwych zachowań sięgającą dziesięcioleci

– napisał w poniedziałek analityk Sam Callahan.

Ale nie martw się – ci ludzie wesprą Cię w czasie kolejnego kryzysu bankowego

– zakpił.

Callahan wskazał jednak częściowo na spory problem. Z artykułu wynika też, że duża rotacja pracowników w FDIC, która była związana z rzekomo toksyczną atmosferą, przełożyła się na to, że urząd nie działał sprawie, co uniemożliwiło np. przewidzenie upadłości wielu głównych banków w USA.

Z kolei Ron Hammond, dyrektor ds. relacji rządowych w Blockchain Association, organizacji lobbującej na rzecz rynku kryptowalut, wskazał, że czołowi urzędnicy FDIC mają w tym tygodniu złożyć zeznania przed Komisją Bankowości Senatu USA i podczas sesji, która miała dotyczyć m.in. kryptowalut. Teraz jednak zapewne przesłuchanie będzie dot. głównie kontrowersji związanych z molestowaniem.

Nazwij mnie cynikiem, ale musi być powód, dla którego to wyciekło

– zadumał się z kolei użytkownik X Nic Carter.

Afera seksualne FDICreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.