Tether wskazuje powód mintu 4 miliardów tokenów w tak krótkim czasie | Wiadomości | CrypS.

Tether wskazuje powód mintu 4 miliardów tokenów w tak krótkim czasie

Tether

Kapitalizacja rynkowa największego ze stablecoinów zwiększyła się w tym roku o co najmniej 20 miliardów dolarów. Emitent USDT wyjaśnia powody emisji tej wirtualnej waluty, podczas gdy jej rywale nie nabrali aż takiego rozpędu w tym samym czasie.


Rzecznik Tethera zabrał głos, aby wskazać na dwa kluczowe czynniki związane z rekordową ilością USDT znajdującą się w obiegu.

Dlaczego Tether wybija nowe USDT?

Zgodnie z danymi pochodzącymi od Whale Alert emitent największej ze stabilnych wirtualnych walut wybił do tej pory 22,75 miliarda USDT tylko w 2023 r. Z tego, co najmniej 4 miliardy USDT trafiły na rynek w ciągu ostatniego miesiąca.

Warto zauważyć, że styczeń br. Tether rozpoczynał z kapitalizacją rynkową w wysokości około 66 miliardów dolarów. W kolejnych miesiącach nabierała ona rozpędu. W chwili pisania tego tekstu przekracza ona zaś poziom 87 miliardów dolarów.

Tether
Wzrost kapitalizacji rynkowej USDT. Zakres 12-miesięczny. Źródło: coingecko.com

Ten nagły wzrost nie umknął uwadze społeczności wirtualnych walut. Ze względu na rosnące obawy sytuację tę postanowił omówić rzecznik firmy stojącej za USDT. W jego opinii za trwający wzrost kapitalizacji rynkowej Tethera odpowiadają dwa kluczowe powody. Jednym z nich jest utrzymujące się podekscytowanie rynku związane z możliwym zatwierdzeniem ETF-a na BTC dla rynku spot w Stanach Zjednoczonych. Dotyczy to w szczególności inwestorów instytucjonalnych.

Innym czynnikiem stojącym za rekordowym wzrostem ilości USDT jest również rosnący popyt na rynkach wschodzących. Zdaniem rzecznika Tethera stablecoin ten coraz bardziej staje się “cyfrowym dolarem”.

“W rzeczywistości wiele krajów cierpi z powodu dewaluacji swoich walut narodowych w stosunku do dolara, dlatego wszystkie społeczności żyjące w tych krajach szukają ochrony […] USDT jest dla nich najbardziej zaufanym aktywem”

-wyjaśnił przedstawiciel Tethera. Co więcej, powołując się na dane pochodzące od rządu brazylijskiego, zaznaczył, że aż 80% transakcji kryptowalutowych w Brazylii odbywa się właśnie w USDT.

Inne stablecoiny pozostają w tyle

Choć Tether odnotował widoczny wzrost pod względem kapitalizacji rynkowej w tym roku inne “stabilne” wirtualne waluty nie doznały tak silnych wzrostów pod tym samym względem.

Dla przykładu najbliższy rywal dla USDT – USD coin (USDC) znacznie zmniejszył ilość swoich monet w obiegu od stycznia 2023 r. Jego kapitalizacja rynkowa spadła z okolic 44 miliardów dolarów do 23 miliardów dolarów obecnie.

Tetherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.