Kluczowe zmiany na Reddicie. Kurs tokena MOON wystrzelił o ponad 250% w dobę! | Wiadomości | CrypS.

Kluczowe zmiany na Reddicie. Kurs tokena MOON wystrzelił o ponad 250% w dobę!

Filip Dzięciołowski
Reddit token Moon

Popularna platforma działająca na zasadzie hybrydy serwisu społecznościowego oraz forum dyskusyjnego – Reddit – ogłosiła ważną zmianę w kwestii kryptowaluty jej społeczności. Administratorzy tej strony postanowili oddać całkowitą kontrolę nad tokenem MOON w ręce inwestorów, przez co stanie się on całkowicie zdecentralizowany. W następstwie tych doniesień kurs tego aktywa silnie wystrzelił do góry.


Rynek kryptowalut od kilku lat posiada naprawdę silną reprezentację w postaci swojej społeczności na Reddicie. Możemy tam natknąć się na entuzjastów wielu topowych, jak i mniej popularnych projektów z tej branży. Platforma wyemitowała swego czasu nawet własną kolekcję NFT.

Jednakże najważniejszym aktywem jest token MOON, który powstał w 2020 roku jako narzędzie do nagrania najbardziej aktywnych użytkowników. Jednakże program kryptowalutowej monetyzacji najbardziej wartościowych treści według internatów został w zeszłym miesiącu wycofany.

Teraz natomiast moderatorzy serwisu przekazali informację dotyczącą przyszłości ich kryptowaluty, a pokłosiem tego ogłoszenia był wystrzał jej kursu o ponad 250% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Token Reddita stanie się w pełni zdecentralizowany

W miniony poniedziałek, tj. 13 listopada, administratorzy serwisu Reddit poinformowali jego społeczność, że podjęli ważną decyzję dotyczącą przyszłości ich tokena.

Do końca listopada bieżącego roku zamierzają bowiem porzucić całkowicie kontrolę nad kontraktem tego aktywa oraz wysłać ponad 30% jego całkowitej podaży na zablokowany adres, co jest równoznaczne z jego spaleniem.

Całkowita władza nad MOON trafi więc w ręce jego społeczności, a co za tym idzie, kryptowaluta ta stanie się w pełni zdecentralizowana.

Jak dodano, nie będzie możliwości wybijania kolejnych tokenów, a pozostałą ilością, która będzie krążyła w obiegu, można handlować na przeznaczonych do tego giełdach oraz przesyłać je między portfelami.

Spaleniu ulegnie dokładnie 34% podaży kryptowaluty, która obecnie jest przechowywana na adresie portfela ”Community Tank”. Po tym zdarzeniu całkowita ilość MOON zostanie zredukowana z poziomu 126 milionów do 83 milionów.

Moderatorzy zadeklarowali pełne zaangażowanie w pomoc społeczności w opracowaniu i wdrożeniu planu dot. tego, jak można wykorzystać te aktywa w przyszłości. Wśród kilku alternatyw wskazuje się tutaj na system napiwków (analogicznie do tego, co funkcjonuje już na X) czy nagród wypłacanych za udział w różnych inicjatywach, jak np. konkursy.

Kurs MOON wystrzelił

W następstwie najnowszej informacji kurs kryptowaluty poszybował mocno do góry. W momencie pisania tego artykułu cena jednego tokena MOON wynosi 0,183234 dolara. Oznacza to wystrzał o 258% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Cena Moon Reddit
Wykres cenowy tokena MOON na giełdzie Kraken. Źródło: TradingView

Koniec z nagrodami na Reddicie

Jak już wspomniano, w zeszłym miesiącu, dokładnie w dniu 17 października, zespół Reddita opublikował informację, że po trzech latach od uruchomienia opcji nagród Community Points na blockchainie Arbitrum Nova (pierwotnie działał w Ethereum, jednakże przeniesiona go do sieci warstwy 2 ze względu na lepszą skalowalność i mniejsze opłaty transakcyjne), zostaje on zamknięty.

Niedawno podjęliśmy decyzję o wycofaniu wersji beta Community Points, w tym członkostwa specjalnego, do 8 listopada. Od tego momentu nie będziecie już widzieć punktów w swoim skarbcu Reddit ani zdobywać więcej punktów w swoich społecznościach. Chociaż widzieliśmy pewne potencjalne możliwości związane z tym rozwiązaniem, nie było opcji ich szerszego skalowania na całej platformie

– napisano we wpisie na forum. Jak dodano, częściowy wpływ na tę decyzję miały kwestie regulacyjne.

Co więcej, w dniu 19 października zauważono wśród danych on-chain, że przynajmniej dwóch użytkowników będących moderatorami subreddita poświęconego kryptowalutom dokonało likwidacji znacznej części podaży MOON.

Jak ustalono, miało to miejsce przed publicznym ogłoszeniem informacji o wycofaniu programu nagród.

Punkty nigdy nie miały mieć wartości pieniężnej, a kupowanie, sprzedawanie i handlowanie nimi zawsze stanowiło naruszenie naszych warunków dotyczących produktu

– powiedział mediom rzecznik serwisu Reddit.

Reddit token Moonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.