Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.09.2022]

Redakcja

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 14 września

Spis treści:


Polski projekt SelfMaker wpadł pod lupę UOKiK – zachwalał go Morawiecki

UOKiK wszczął postępowania przeciwko spółkom Selfmaker Smart Solutions z siedzibą w Dubaju oraz Selfmaker Technology z Łodzi. Zarzuty zostały postawione także pięciu osobom promującym projekt. Co wzbudziło wątpliwości instytucji? Chodzi o zapewnienia o generowanych zyskach oraz intensywny marketing. Co ciekawe, według UOKiK był on skierowany w dość nietypową grupę ludzi – osób niesłyszących.

Czytaj więcej: Polski projekt SelfMaker wpadł pod lupę UOKiK – zachwalał go Morawiecki


Binance będzie wspierać hard fork Ethereum PoW

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że będzie wspierać hard fork Ethereum PoW. Oznacza to, że rozda hodlerom ETH nowe tokeny po aktywacji The Merge. Wypłaty ETHW staną się dostępne po jakimś czasie, o czym giełda poinformuje w osobnym poście. W oczekiwaniu na uruchomienie The Merge w dniu 15 września, giełda podejmie także szereg dodatkowych działań, a mianowicie zawiesi:

  • Wpłaty i wypłaty WETH od 14 września;
  • Konwersję środków WETH na ETH.
  • Użytkownicy, którzy pożyczyli ETH będą musieli również zwrócić równowartość ETHW.

Czytaj więcej: Binance będzie wspierać hard fork Ethereum PoW


Trudność wydobycia Bitcoina osiąga nowe ATH

Kolejne przeliczenie spowodowało wzrost trudności wydobycia Bitcoina o 3,45%. Tym samym wskaźnik ten osiągnął rekordowy poziom – 32,05 T. Średni hash rate sieci pomiędzy ostatnimi korektami wskaźnika wyniósł 229,4 EH/s. Według Glassnode, 12 września zagregowana moc przetwarzania blockchaina Bitcoina osiągnęła szczyt na poziomie 232,4 EH/s,

Czytaj więcej: Trudność wydobycia Bitcoina osiąga nowe ATH


Compound uruchamia usługę pożyczek dla instytucji

Compound Labs, firma stojąca za rozwojem projektu Compound ogłosiła uruchomienie usługi pożyczkowej dla inwestorów instytucjonalnych. Rozwiązanie oparte na protokole dostarczyła firma Compound Treasury. Firmy i instytucje finansowe mają możliwość zaciągania pożyczek w USD i stablecoinie USDC pod zastaw aktywów cyfrowych.


BNB Chain nawiązał współpracę z Google Cloud

BNB Chain, blockchain ściśle powiązany z giełdą kryptowalutową Binance, nawiązał współpracę z Google Cloud. Celem partnerstwa wsparcie rozwoju startupów Web3 i blockchain na wczesnym etapie. –> źródło: Coindesk


Koreański sąd wydaje nakaz aresztowania Do Kwona. LUNA w dół

Sąd w Seulu wydał nakaz aresztowania twórcy kryptowaluty Terra LUNA oraz pięciu osób z jego otoczenia. Południowokoreańscy prokuratorzy pracują nad wystawieniem czerwonej noty Interpolu, żeby sprowadzić ich do kraju. Cała szóstka przebywa bowiem w Singapurze.

W następstwie doniesień o nakazie zatrzymania Do Kwona, cena Terra LUNA spadła w pierwszym momencie o ponad 50%. Aktualnie kryptowaluta jest notowana po ok. 2,9 USD, w porównaniu do 4,35 USD przed pojawieniem się informacji.

Czytaj więcej: Koreański sąd wydaje nakaz aresztowania Do Kwona

Terra LUNA - wykres TradingView - 14.09/ 15:00
Terra LUNA – wykres TradingView – 14.09/ 15:00

Premier Kanady krytykuje opozycję. Poszło o bitcoiny

Justin Trudeau skrytykował Pierra Poilievre’a, nowego lidera opozycyjnej Partii Konserwatywnej, za jego wcześniejsze wypowiedzi o bitcoinach. Zdaniem aktualnego premiera jego przeciwnik polityczny zachęcał ludzi do inwestowania w kryptowaluty w celu ochrony przed inflacją, co nazwał nieodpowiedzialnym i lekkomyślnym.

Pierre Polievre faktycznie zalicza się do zwolenników BTC i pośród jego postulatów jest uczynienie Kanady „światową stolicą blockchain” oraz zezwolenie mieszkańcom na wykorzystanie kryptowalut do płatności.

Czytaj więcej: Premier Kanady krytykuje opozycję. Poszło o bitcoiny


Bahrajn: bank centralny przetestuje rozwiązanie do płatności BTC

Bank Centralny Bahrajnu (CBB) zaangażował się w prace nad rozwiązaniem do przetwarzania płatności i wypłat w bitcoinach, w czym pomaga mu procesor płatności OpenNode. Cyfrowa infrastruktura jest budowana w oparciu o warstwę drugą BTC Lightning Network. –> źródło: Finbold


Regulacje kryptowalut w Urugwaju – nowy projekt ustawy

Rząd Urugwaju wprowadził do parlamentu projekt ustawy, która oddaje wszystkie uprawnienia do regulowania kryptowalut w ręce banku centralnego. W dokumencie pojawił się także podział cyfrowych aktywów na 4 kategorie (stablecoiny, tokeny zarządzania, aktywa zbywalne i tokeny dłużne).

Czytaj więcej: Regulacje kryptowalut w Urugwaju – pojawił się nowy projekt ustawy


Linux uruchomi fundację wspierającą rozwój cyfrowych portfeli

Celem OpenWallet Foundation (OWF) będzie ułatwienie firmom tworzenia dla siebie cyfrowych portfeli, w czym ma pomóc im wielofunkcyjny silnik open source, opracowywany przez programistów Linuxa oraz innych zaangażowanych spółek z branży blockchain i IT.  –> źródło: Linux Foundation
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.