Premier Kanady krytykuje opozycję. Poszło o bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Premier Kanady krytykuje opozycję. Poszło o bitcoiny

Anna Sutowicz
Premier Kanady krytykuje opozycję

Premier Kanady Justin Trudeau atakuje opozycję za rekomendowanie Bitcoina (BTC) jako zabezpieczenie przed inflacją. Skrytykował porady Pierra Poilievre’a.


W poniedziałek przemawiając w St. Andrews w Nowym Brunszwiku premier Kanady Justin Trudeau skrytykował partię opozycyjną za to, że prosi ludzi o inwestowanie w Bitcoina (BTC), by w ten sposób pokonać inflację. Po złożeniu gratulacji konserwatywnemu deputowanemu Pierre’owi Poilievre’owi nazwał pomysły jego partii lekkomyślnymi i wątpliwymi. Opozycji zarzucił m.in. atakowanie instytucji, które sprawiają, że społeczeństwo jest sprawiedliwe, bezpieczne i wolne.

Trudeau uznał, że mówienie ludziom, że mogą „pozbyć” się inflacji inwestując w kryptowaluty jest nieodpowiedzialne:

Mówienie ludziom, że mogą zrezygnować z inflacji, inwestując w kryptowaluty, nie jest odpowiedzialnym przywództwem. Nawiasem mówiąc, każdy, kto zastosowałby się do tej rady, zobaczyłby, że jego oszczędności życia zostałyby zniszczone.

Przez lata dokładaliśmy wszelkich starań, aby współpracować ze wszystkimi parlamentarzystami i nadal będziemy to robić. Ale będziemy też wywoływać wątpliwe, lekkomyślne pomysły ekonomiczne – ponieważ Kanadyjczycy zasługują na odpowiedzialne przywództwo.

Swoje stanowisko premier Kanady powtórzył również na Twitterze.

Pierre Poilievre, nowym liderem Partii Konserwatywnej

Pierre Poilievre, nowy lider Partii Konserwatywnej został wybrany w sobotę na kolejnego przywódcę konserwatystów Kanady po miażdżącym zwycięstwie, zdobywając ponad 68% głosów. Poilievre często wypowiadał się publicznie na temat BTC. Od początku swojej kampanii występował w dobrze znanych podcastach dotyczących branży kryptowalut.

Na początku tego roku poinformował, że popiera BTC jako aktywo chroniące przed inflacją i obiecał uwolnić potencjał kryptowalut. Chce uczynić z Kanady światową stolicę blockchain. Podczas marcowego wiecu powiedział:

Rząd rujnuje dolara kanadyjskiego, więc Kanadyjczycy powinni mieć swobodę korzystania z innych pieniędzy, takich jak Bitcoin.

Zwolennicy BTC od dawna twierdzili, że kryptowaluty mogą pomóc inwestorom zachować wartość ich pieniędzy w czasach wysokiej inflacji.

Premier Kanady krytykuje opozycjęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.