Koreański sąd wydaje nakaz aresztowania Do Kwona. LUNA spada o 50% | Wiadomości | CrypS.

Koreański sąd wydaje nakaz aresztowania Do Kwona. LUNA spada o 50%

Michał Misiura

Sąd w Seulu wydał nakaz aresztowania współzałożyciela ekosystemu Terra LUNA. Do Kwon i jego pięciu współpracowników otrzymali zarzuty naruszenia krajowego prawa rynków kapitałowych.


Jak podaje Bloomberg nakaz aresztowania nie mógł zostać zrealizowany, ponieważ objęta nim szóstka przebywa aktualnie w Singapurze. Według południowokoreańskich mediów prokuratorzy starają o wystawienie czerwonej noty Interpolu, żeby sprowadzić ich do kraju. Zespół śledczych, który zajmuje się sprawą upadku ekosystemu Terra LUNA, uzyskał zgodę na zatrzymanie, powołując się na naruszenie ustawy o rynku kapitałowym.

Nakaz aresztowania Do Kwona pojawia się 4 miesiące po głośnych wydarzeniach, które wstrząsnęły rynkiem kryptowalut. Na początku maja swoje powiązanie z dolarem utracił algorytmiczny stablecoin TerraUSD (UST) – jeden z kluczowych elementów ekosystemu Terra LUNA. To doprowadziło do potężnego upadku. Ceny UST i LUNA załamały się spadając do poziomów bliskich zeru, powodując straty rzędu 60 miliardów dolarów w połączonej kapitalizacji rynkowej obu aktywów.

W wyniku upadku Terra LUNA pieniądze straciły setki tysięcy osób (w samej Korei szkody miało ponieść ok. 100 000 inwestorów). Władze USA i Seulu zaczęły badać sprawę upadku, podczas gdy Do Kwon przeprowadził hard fork i ogłosił odbudowę ekosystemu. Bezwartościowa LUNA została zamieniona na LUNC (Luna Classic), a na rynku pojawiła się nowa Terra LUNA 2.0.

Do Kwon ma być aresztowany – LUNA spada w dół

W następstwie informacji o nakazie aresztowania wobec Do Kwona kurs kryptowaluty LUNA spadł dziś rano o 53% do poziomu 2,03 USD za sztukę, zanim odrobił część strat. W momencie pisania tego tekstu (11:40) jej cena jest o 35% niższa niż 24 godziny temu.

Kurs LUNA - 14.09 11:30

9 września cena Luny odnotowała gwałtowny wzrost. W ciągu niespełna 3 godzin jej kurs poszybował o 300% w górę z poziomu poniżej 2 dolarów do ponad 6 USD.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.