Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.03.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut z 14 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 marca 2023 roku


Spis treści:


Rządowy spisek? Dlaczego Signature Bank miał upaść

Dyrektor Signature Barney Frank powiedział, że bank został zamknięty tylko po to, aby zaatakować branżę aktywów cyfrowych i wysłać „anty-kryptowalutową” wiadomość. Twierdzi, że nie groziła im jakakolwiek niewypłacalność.

Czytaj więcej: Rządowy spisek? Dlaczego Signature Bank miał upaść


Meta „likwiduje” swoje wsparcie NFT

Meta wycofuje się z funkcji niewymiennych tokenów (NFT) na swoich platformach społecznościowych około 10 miesięcy po ich uruchomieniu. Skupi się przede wszystkim na monetyzacji Reels na Instagramie.

Czytaj więcej: Meta „likwiduje” swoje wsparcie NFT


Błąd naprawiony w sieci Dogecoin wciąż jest obecny w 280 blockchainach

Eksperci z firmy Halborn, zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, ostrzegli, że wykryta przez nich luka jest wciąż obecna w co najmniej 280 sieciach kryptowalutowych projektów. Jej wykorzystanie przez hakerów może zagrażać tokenom o wartości 25 mld USD.

Czytaj więcej: Błąd naprawiony w sieci Dogecoin wciąż jest obecny w 280 blockchainach


FBI przesłuchało pracowników Terraform Labs

FBI i prokuratura amerykańska dla południowego okręgu Nowego Jorku (SDNY) przesłuchały byłych pracowników Terraform Labs. Detektywi badają, jakie powiązania istniały między blockchainem firmy Terra a południowokoreańską aplikacją płatniczą Chai.

Czytaj więcej: FBI przesłuchało pracowników Terraform Labs


Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta

Największy bank w Anglii – HSBC kupił brytyjską filię Silicon Valley Bank. Co ciekawe zapłacił za nią zaledwie… 1 funta. Oprócz HSBC w licytacji wzięły udział Bank of London oraz Abu Dhabi Sovereign Wealth Fund. Licytacja ta wydaje się więc nieco podejrzana.

Czytaj więcej: Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta


Justin Sun chce założyć własny bank w obliczu kryzysu SVB

W zeszłym tygodniu Silicon Valley Bank zakończył działalność. Wcześniej zamknięty został inny duży bank – Silvergate Capital. Z kolei w niedzielę władzę zamknęły Signature Bank. Justin Sun postanowił wykorzystać sytuację i stworzyć własną krypto instytucję. Według nieoficjalnego szefa Huobi, mogłaby ona działać zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Sun jest gotowy do współpracy i inwestycji w obiecujący projekt.

Czytaj więcej: Justin Sun chce założyć własny bank w obliczu kryzysu SVB


BitMEX doświadcza awarii

Giełda kryptowalut BitMEX chwilowo zawiesiła handel. W chwili pisania tego tekstu platforma działa już normalnie. Przedstawiciele giełdy nie podali, z czym związana jest awaria, jednak zapewnili, że środki użytkowników są bezpieczne.

Czytaj więcej: BitMEX doświadcza awarii


PeopleDAO zhackowane przez arkusz excela

6 marca społeczność PeopleDAO, założona w celu pozyskania rzadkiej kopii Konstytucji USA, została zhakowana. Napastnikom udało się zdobyć łup w wysokości 76,5 ETH (120 000 dolarów). Co ciekawe, do hacku wykorzystali jedynie arkusz kalkulacyjny Excel.

Czytaj więcej: PeopleDAO zhackowane przez arkusz excela


Binance przestał przyjmować depozyty w funtach

Giełda Binance zawiesiła wpłaty i wypłaty GBP dla nowych użytkowników od 13 marca. Dla wszystkich innych zakaz zacznie obowiązywać od 22 maja. –> źródło: The Block

Rzecznik partnera finansowego platformy, Paysafe stwierdził:

Doszliśmy do wniosku, że brytyjskie ramy regulacyjne dla kryptowalut są zbyt skomplikowane, aby zaoferować taką usługę, dlatego jest to rozsądna decyzja z naszej strony, podjęta z powodu poważnych obaw.


Nissan złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego dla NFT

Japoński producent samochodów Nissan złożył wniosek o rejestrację czterech znaków towarowych dotyczących Web3, metaverse i niewymienialnych tokenów (NFT). Licencjobiorca U.S. Patent and Trademark Office (USPTO) Mike Kondoudis powiedział na Twitterze, że złożone wnioski dotyczą marek Infiniti, Nismo i Nissan. Wynika z nich, że Nissan zamierza rozszerzyć działalność na przestrzeń Web3, tworząc wirtualne ubrania, samochody, czapki, karty handlowe, zabawki i bilety. Dokument wspomina również o stworzeniu platformy handlowej NFT. –> źródło: Bits.media

kurs kryptowalut z 14 marca 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.