Justin Sun chce założyć własny bank w obliczu kryzysu SVB | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun chce założyć własny bank w obliczu kryzysu SVB

Dawid Kucharczyk
justin sun

W miniony piątek, 10 marca, Silicon Valley Bank oficjalnie zawiesił działalność. Wcześniej zamknięty został inny duży bank – Silvergate Capital, a w niedzielę nowojorski regulator wkroczył do przyjaznego kryptowalutom Signature Bank. W tej sytuacji branża cyfrowych aktywów może zostać odcięta od sektora bankowego.


Założyciel Tron Justin Sun skomentował sytuację, zauważając:

„Ostatnie wydarzenia, w tym te dotyczące SVB, tylko podkreślają głębokość potencjalnych szkód dla przemysłu kryptowalutowego. Teraz nadszedł czas, aby stworzyć prawdziwie wiarygodny bank, który może sprostać wymaganiom branży. Jako zwolennik takiego rozwiązania, jestem otwarty na każdy interesujący pomysł.”

Według nieoficjalnego szefa Huobi, taki kontrahent mógłby działać zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Sun jest gotowy do współpracy i inwestycji w obiecujący projekt.

Należy pamiętać, że zarówno SVB, Signature jak i Silvergate to banki przyjazne kryptowalutom. Ich likwidacja uderzyła zarówno w całą branżę, jak i jej największych graczy.

Czy to władze robią FUD na krypto?

CEO Binance Changpeng Zhao zasugerował nawet, że w sytuację zamieszane są władze:

Oni (rząd) fudowali (FUD) nas i banki pękły.

Ale czy Sun może sfinansować tak ambitny projekt? Wcześniej natywny token Huobi zatonął o 95% w ciągu zaledwie kilku minut.

W odpowiedzi Sun ogłosił stworzenie funduszu gwarantującego płynność. Przypisał spadek ceny tokena do likwidacji prywatnych kont. Kryptosceptycy uważają jednak, że jest to wynik bliskiego związku giełdy z Silvergate Capital.

justin sun



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.