Meta wycofuje się z funkcji niewymiennych tokenów (NFT) na swoich platformach społecznościowych, Facebook i Instagram, około 10 miesięcy po ich uruchomieniu.
Wygląda na to, że Meta przestanie pracować nad projektami NFT. W tej chwili korporacja skupi się na rozwoju sieci społecznościowej, a przede wszystkim na monetyzacji Reels, czyli krótkich form wideo, które są wyświetlane na Facebooku i Instagramie. Poinformował o tym na Twitterze Stephan Kasriel, szef handlu i fintech Meta. Wspomniał także o Meta Pay, czyli platformie płatniczej firmy, która w przyszłości może obsługiwać kryptowalutę:
W firmie starannie wybieramy priorytety, aby bardziej skupić się na ważnych projektach. Obecnie wycofujemy cyfrowe kolekcje, aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm. (…) Usprawniamy transakcje z Meta Pay, upraszczamy wpłaty i wypłaty oraz inwestujemy w przesyłanie wiadomości w ramach produktów firmy.
Meta i rynek NFT
W ubiegłym roku Meta zrobiła duży krok w kierunku branży NFT i ogłosiła, że niewymienne tokeny pojawią się na Instagramie.
Ułatwiając korzystanie z NFT natywnie na Instagramie, otwieramy nowe sposoby dla miliardów ludzi, którzy korzystają z naszych aplikacji, aby połączyć się z ulubionymi twórcami i wspierać ich – co z kolei odblokowuje więcej możliwości ekonomicznych – napisał Kasriel na swoim blogu.
Tokeny kolekcjonerskie miały pomóc twórcom zarabiać pieniądze i budować własną gospodarkę.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
