Meta "likwiduje" swoje wsparcie NFT

Meta “likwiduje” swoje wsparcie NFT

Anna Sutowicz
Meta wyciąga wtyczkę NFT

Meta wycofuje się z funkcji niewymiennych tokenów (NFT) na swoich platformach społecznościowych, Facebook i Instagram, około 10 miesięcy po ich uruchomieniu.


Wygląda na to, że Meta przestanie pracować nad projektami NFT. W tej chwili korporacja skupi się na rozwoju sieci społecznościowej, a przede wszystkim na monetyzacji Reels, czyli krótkich form wideo, które są wyświetlane na Facebooku i Instagramie. Poinformował o tym na Twitterze Stephan Kasriel, szef handlu i fintech Meta. Wspomniał także o Meta Pay, czyli platformie płatniczej firmy, która w przyszłości może obsługiwać kryptowalutę:

W firmie starannie wybieramy priorytety, aby bardziej skupić się na ważnych projektach. Obecnie wycofujemy cyfrowe kolekcje, aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm. (…) Usprawniamy transakcje z Meta Pay, upraszczamy wpłaty i wypłaty oraz inwestujemy w przesyłanie wiadomości w ramach produktów firmy.

Meta i rynek NFT

W ubiegłym roku Meta zrobiła duży krok w kierunku branży NFT i ogłosiła, że niewymienne tokeny pojawią się na Instagramie.

Ułatwiając korzystanie z NFT natywnie na Instagramie, otwieramy nowe sposoby dla miliardów ludzi, którzy korzystają z naszych aplikacji, aby połączyć się z ulubionymi twórcami i wspierać ich – co z kolei odblokowuje więcej możliwości ekonomicznych – napisał Kasriel na swoim blogu.

Tokeny kolekcjonerskie miały pomóc twórcom zarabiać pieniądze i budować własną gospodarkę.

Meta wyciąga wtyczkę NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.