Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 13.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 października


Spis treści:


Rynki reagują na odczyt inflacji w USA

Bureau of Labor Statistics opublikowało dziś odczyt indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) w USA za wrzesień 2022 roku. Inflacja wyniosła w tym okresie 8,2%, co oznacza wzrost o 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca oraz najwyższy wynik od 40 lat.

To zwiastuje dalsze podwyższanie stóp procentowych przez Fed, na co w pierwszej chwili negatywnie zareagowały amerykańskie giełdy oraz inne rynki inwestycyjne, w tym kryptowaluty. Po spadku ceny bitcoina nastąpiło jednak odbicie i kurs BTC oscyluje znów w okoli 19 000 dolarów. Godzinę po ogłoszeniu decyzji główne amerykańskie indeksy traciły około 2%. Również one odbiły się jednak i aktualnie indeks NASDAQ Composite zyskuje 0,88%.


Październik rekordowym miesiącem… pod względem hacków

Październik był rekordowym miesiącem pod względem wolumenu kryptowalut skradzionych przez hakerów w 2022 roku. Według Chainalysis, straty związane z protokołami DeFi od 1 października wyniosły łącznie 718 mln USD.

Czytaj więcej: Październik rekordowym miesiącem… pod względem hacków


Binance spala 550 mln USD w BNB

Binance wykonała swoje dwudzieste pierwsze kwartalne spalenie tokenów Binance Coin (BNB). Giełda usunęła z obiegu 2,06 mln monet wartych na dzień dzisiejszy ponad 547 mln dolarów.

Czytaj więcej: Binance spala 550 mln USD w BNB


Coin Center pozywa Departament Skarbu USA w sprawie Tornado Cash

The Coin Center złożyła pozew przeciwko Departamentowi Skarbu USA i jego oddziałowi OFAC. Organizacja promująca i wspierająca branżę kryptowalut przekonuje, że sankcje wobec miksera Tornado Cash naruszają prawa Amerykanów.

Czytaj więcej: Coin Center pozywa Departament Skarbu USA w sprawie Tornado Cash


Ethereum staje się deflacyjne

W ubiegłym tygodniu podaż ETH spadła o 0,13% czyli około 4000 tokenów. To pierwsza taka sytuacja od przejścia Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Stake. Kryptowaluta zawdzięcza to w dużej mierze projektowi XEN, który cieszy się w ostatnich dniach ogromną popularnością.

Czytaj więcej: ETH po raz pierwszy po Merge ma charakter deflacyjny


Grayscale twierdzi, że SEC szkodzi inwestorom

Grayscale Investment, czyli największy bitcoinowy fundusz na świecie, złożyło wstępne oświadczenie prawne w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych w Okręgu Columbia. Skarga na SEC dotyczy odrzucenia wniosku spółki o zatwierdzenie produktu spot ETF BTC. Zdaniem Grayscale decyzja regulatora była „arbitralna, kapryśna i dyskryminująca”.

Czytaj więcej: Grayscale twierdzi, że SEC szkodzi inwestorom


STEPN dementuje pogłoski o zwolnieniach pracowników

Aplikacja move-to-earn STEPN zaprzeczyła doniesieniom chińskich mediów, zgodnie z którymi zwolniła 100 kontraktowych pracowników, w tym moderatorów społeczności i ambasadorów. Rzecznik spółki przyznał jednak, że rozstała się ona z nieaktywnymi wolontariuszami MOD. Od szczytu zainteresowania w kwietniu kurs dwóch tokenów aplikacji (GMT i GST) spadł o odpowiednio o 85% i 99%, a liczba aktywnych użytkowników zmniejszyła się ze 100 tys. do 6 tys.

Czytaj więcej: STEPN dementuje pogłoski o zwolnieniach pracowników


Wartość transakcji w cyfrowych juanach przekracza 14 mld USD

Pod koniec lata 2022 roku skumulowany wolumen transakcji e-CNY osiągnął 100,04 mld juanów (~14 mld USD). Tak wynika z informacji przekazanych przez Ludowy Bank Chin. Dla porównania, na koniec 2021 roku liczba ta wynosiła 87,57 miliarda juanów (~13,68 miliarda dolarów), przy czym zarejestrowano 261 milionów unikalnych portfeli cyfrowych. W okresie sprawozdawczym liczba zrealizowanych transakcji CBDC w 15 prowincjach osiągnęła 360 mln. e-CNY był akceptowany przez 5,6 mln sprzedawców.


Wraca sprawa kosztownej pomyłki Crypto.com

Singapurska giełda kryptowalut wypłaciła przypadkowo 10,5 mln dolarów, które trafiły do kobiety z Australii. Sprawa znalazła finał w sądzie, ponieważ Thevamanogari Manivel nie zamierza oddać pieniędzy i dużą część z nich zdążyła już wydać. Crypto.com odkryło błąd po ponad pół roku.

Czytaj więcej: Crypto.com przelało omyłkowo 10,5 mln USD Australijce


Blockchain.com uzyskał licencję w Singapurze

Giełda Blockchain.com otrzymała wstępną zgodę od Monetary Authority of Singapore (MAS) na świadczenie usług związanych z aktywami cyfrowymi w Singapurze. –> źródło: Forklog


Crypto.com wyda 150 mln EUR na centrum operacyjne we Francji

Giełda kryptowalut Crypto.com stworzy europejską siedzibę główną, której miejscem lokalizacji będzie Paryż. W zeszłym miesiącu półka z Singapuru otrzymała licencję francuskiego regulatora finansowego. Koszt otwarcia nowego oddziału wyniesie 150 mln euro. –> źródło: Reuters

sytuacja na rynku kryptowalut 13.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.