Coin Center pozywa Departament Skarbu USA w sprawie Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

Coin Center pozywa Departament Skarbu USA w sprawie Tornado Cash

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamie

The Coin Center złożyła pozew przeciwko Departamentowi Skarbu USA i jego oddziałowi OFAC. Organizacja promująca i wspierająca branżę kryptowalut przekonuje, że sankcje wobec miksera Tornado Cash naruszają prawa Amerykanów.


Coin Center twierdzi, że osoby fizyczne mają uzasadnione powody, aby chcieć poprawić prywatność swoich transakcji. Według dokumentu, działania OFAC odbierają im możliwość “prowadzenia legalnej działalności z pewnym stopniem anonimowości”.

W dokumencie jako pozwanych wymieniono również sekretarza skarbu USA Janet Yellen oraz dyrektora OFAC Andrea Gaki. Oprócz Coin Centre, powodami są twórca oprogramowania Patrick O’Sullivan, współwłaściciel Bankless David Hoffman oraz nienazwany działacz na rzecz praw człowieka.

Według Hoffmana, otrzymał on niewielką ilość środków z adresów Tornado Cash i teraz musi wypełniać raporty, które udowodnią, że nie popełnia przestępstw.

Składam pozew przeciwko Ministerstwu Finansów. Otrzymałem ‘pył’ od Tornado Cash i obecnie jestem zmuszony do składania co roku raportu potwierdzającego, że nie jestem przestępcą. Nie mam zamiaru tracić czasu w ten sposób. David Hoffman przeciwko Janet Yellen. Let’s dance.

OFAC i sankcje Tornado Cash

8 sierpnia 2022 roku OFAC umieścił stronę Tornado Cash, a także 39 adresów powiązanych z Ethereum i 6 USDC, na liście sankcji w związku z podejrzeniem wyprania ponad 7 miliardów dolarów.

12 sierpnia holenderskie władze aresztowały Alexeya Pertseva, twórcę serwisu. Sąd zatrzymał go w areszcie co najmniej do końca października.

Społeczność skrytykowała decyzję regulatora. Dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken, Jess Powell, nazwał sankcje przeciwko Tornado Cash niekonstytucyjnymi. Z kolei analitycy TRM Labs uznali je za wyzwanie dla zgodności z przepisami.

Sytuację skomentował również członek Izby Reprezentantów USA Tom Emmer. Jego zdaniem ograniczenia miksera zagrażają prywatności i innowacyjności. Zażądał on od Yellen wyjaśnień na temat działań OFAC.

deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.