STEPN dementuje pogłoski o zwolnieniach pracowników | Wiadomości | CrypS.

STEPN dementuje pogłoski o zwolnieniach pracowników

Redaktor: Michał Misiura
stepn zalicza spadek zainteresowania

Aplikacja STEPN, która umożliwia zarabianie tokenów za wykonane ćwiczenia, zaprzeczyła doniesieniom, zgodnie z którymi miała zwalniać wielu pracowników kontraktowych.


Doniesienia o zwolnieniach pojawiły się na początku tego tygodnia na portalach South China Morning Post i Wu Blockchain. Według nich STEPN miało zwolnić ponad 100 pracowników kontraktowych, w tym moderatorów społeczności i ambasadorów.

We wtorek rzecznik firmy wypowiedział się w serwisie Decrypt, twierdząc, że pogłoski są bezpodstawne i nie mają pokrycia w faktach.

– Rzeczywistość jest taka, że STEPN rozstał się z wolontariuszami MOD, którzy nie byli aktywni w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy. Jeśli chodzi o naszych pracowników, STEPN aktywnie prowadzi rekrutacje na kilka różnych stanowisk – powiedział.

Spadek zainteresowania STEPN

Założona przez australijską firmę fintech Find Satoshi Lab, aplikacja STEPN wystartowała w 2021 roku. Jej użytkownicy mogą kupić buty sportowe NFT, które umożliwiają zarabianie tokenów Green Satoshi Token (GST) podczas chodzenia lub biegania w świecie rzeczywistym. Zdobyte tokeny można wykorzystać do zakupów w grze lub wymienić.

Aplikacja STEPN zanotowała obiecujący start. Jej główny token Green Metaverse Token (GMT) w kwietniu osiągnął szczyt na poziomie 4,11 USD, podczas gdy GST był najwyżej wyceniany na poziomie 8,51 USD (dane CoinGecko). Obecnie wartość GMT wynosi ok. 0,61 USD, a GST stracił 99% i jest wyceniany na poziomie 0,026 USD.

Podobna sytuacja dotyczy liczby użytkowników aplikacji. Według danych Dune Analytics, 26 czerwca aplikacja odnotowała najwyższą dzienną liczbę użytkowników, która osiągnęła 105 257 osób. We wrześniu jednak było to mniej niż 6000 osób. Straty zostały nieco odrobione i 5 października z aplikacji korzystało 11 877 osób.

Ostatnie niepowodzenia STEPN obejmują również konieczność blokowania użytkowników z Chin kontynentalnych oraz czerwcowy atak DDoS.

stepn zalicza spadek zainteresowaniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.