Binance spala 550 mln USD w BNB | Wiadomości | CrypS.

Binance spala 550 mln USD w BNB

Redakcja
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Binance wykonała swoje dwudzieste pierwsze kwartalne spalenie tokenów Binance Coin (BNB). Giełda usunęła z obiegu 2,06 mln monet wartych na dzień dzisiejszy ponad 547 mln dolarów.


W ramach inicjatywy Pioneer Burn spalono 4 883 BNB. Celem Binance jest usunięcie z obiegu 100 milionów tokenów, czyli połowy wartości emisji. Liczba monet do usunięcia jest automatycznie obliczana za pomocą formuły Auto-Burn. Giełda przeszła na ten mechanizm z końcem 2021 roku. W oświadczeniu możemy przeczytać:

BNB Auto-Burn zapewnia zewnętrznie weryfikowalny i obiektywny proces, niezależny od scentralizowanej giełdy Binance. Na dodatek BNB Chain nadal spala część opłaty w czasie rzeczywistym.

Według CoinGecko, BNB spadł o 2,7 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Kurs tokena obecnie oscyluje w okolicach poziomu 265 dolarów.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu Binance wprowadził mechanizm spalania Terra Classic (LUNC), aby wspierać ekosystem upadłego w maju projektu.

Binance wyda w tym roku miliard dolarów na inwestycje

Jak informowaliśmy niedawno, Binance ma też spore plany dot. inwestycji. Changpeng Zhao ogłosił niedawno, że jego platforma zamierza przeznaczyć ponad 1 mld USD na inwestycje i przejęcia w branży kryptowalut jeszcze w 2022 roku.

Według CEO, Binance przeznaczył już 325 mln USD dla 67 projektów w 2022 roku. Z kolei w zeszłym roku było to 140 mln USD dla 73 firm. Liczba ta nie uwzględnia 200 mln dolarów inwestycji w Forbes oraz 500 mln dolarów finansowania dla Elona Muska w celu przejęcia Twittera.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.